Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SPP
|
aktualizacja

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź zaskoczy niejednego

48
Podziel się:

Nowoczesne kuchnie wyposażamy w wielofunkcyjne piekarniki, które różnią się od siebie licznymi funkcjami. Niemal każdy z nich ma jednak pewną wspólną część. To wbudowana pod główną komorą szuflada, służąca zazwyczaj do przechowywania instrukcji obsługi, gwarancji lub innych drobnych rzeczy. Jakie jest jej prawdziwe zastosowanie?

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem? Odpowiedź zaskoczy niejednego
Nie każdy wie, do czego wykorzystać szufladę pod piekarnikiem (Adobe Stock, bazyuk)

Szuflada pod piekarnikiem znajduje zastosowanie głównie jako kolejne miejsce do przechowywania kuchennych sprzętów. Producenci sugerują jednak, żeby wykorzystywać ją w inny sposób. Szufladę zaprojektowano, żeby podtrzymywała ciepło przygotowywanych przez nas potraw. Gotowe dania nie podgrzewają się wówczas bardziej, niż powinny. Do tego szuflada trzyma także wilgotność. Nie trzeba więc obawiać się o przypalenie lub wyschnięcie przechowywanej w niej żywności.

Do czego wykorzystać szufladę pod piekarnikiem?

Szuflada pod piekarnikiem znacznie ułatwia codzienne gotowanie. Pozwala w spokoju zająć się każdą czynnością, bez obawy, że przygotowane wcześniej dodatki do obiadu czy kolacji będą zimne, zanim przyrządzimy główny posiłek. Nie zawsze jednak wiadomo, co dokładnie do niej włożyć i jak w pełni wykorzystać jej potencjał.

Do szuflady pod piekarnikiem można wkładać ugotowane wcześniej ziemniaki, piekąc w międzyczasie mięso lub warzywa. Korzystając z tego miejsca do przechowywania, warto pamiętać, żeby nie wkładać tam łatwopalnych przedmiotów. Odradza się trzymania w szufladzie wszystkiego, co nie jest daniem, którego ciepło chcemy utrzymać. Jeśli przechowujecie w niej przepisy spisane na kratkach, instrukcje obsługi lub przybory do gotowania wykonane z drewna lub plastiku, najlepiej znaleźć dla nich inne miejsce w kuchni.

Nie każdy producent projektuje kuchenkę w taki sposób, aby znajdująca się pod nią szuflada pełniła funkcję podtrzymywania ciepła potraw. Jeśli nie jesteście przekonani, czy wasze urządzenie właśnie do tego służy, zapoznajcie się z instrukcją obsługi. Zawsze zanim zaczniecie korzystać ze sprzętu, starajcie się czytać załączoną do niego ulotkę. W razie dalszych niepewności skontaktujcie się z producentem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Domowa pizza z pomidorami. Lepsza niż z niejednej restauracji
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
GRZEGORZ
6 dni temu
A tam tam trzymam Rozalkę na trzy zdrowaśki .
rex
1 tyg. temu
Szkoda że nie ma możliwości komentowania innych artykułów!
Grażyna Swiet...
1 tyg. temu
Mnie uczono, że tam podgrzewa się talerze i pół iski do podawania gorących posiłków...
Anacov
1 tyg. temu
Ja trzymam tam patelnie
Wrzos
1 tyg. temu
My tez tam trzymamy blaszki do pieczenia...
Marus
1 tyg. temu
My tą trzymamy blaszki do pieczenis
Mark
1 tyg. temu
Od wieków trzymam w tej szufladzie narzędzia warsztatowe w domu jak i na działce.
Donna
1 tyg. temu
Ja tam chłopa trzymam, żeby nie wystygł 🤣🤣
@.....
1 tyg. temu
Idiota autir pisze o szufkadzie kuchni wolnostojacej a na zdjecie artykułu wrxuca kuchnue w zabudiwue gdzue nie ma takiej szuflady tylko zwykle miejsce di przechiwywani co kto sobue rzyczy i tyle w temacie
Nevareth
1 tyg. temu
U mnie w szufladzie znajduje sie chleb do wysuszenia z przeznaczeniem starcia go na "bułkę tartą" xD
Franz
1 tyg. temu
Ja trzymam tam tylko masło
dobra rada
2 tyg. temu
Rety! Ale odkrycie! Wszyscy to wiedzą, bo kuchenki funkcjonują od dawna.Jak zwykle długo i o bzdetach.Sprobujcie trochę ambitniej!
Khw
2 tyg. temu
Mam taką szufladę pod piekarnikiem i jest ona dodatkowo podgrzewana. Znakomity sposób na krótkie przechowywanie np. Wcześniej ugotowanego obiadu. Polecam.
RAZ
2 tyg. temu
Służy do zamknięcia tego portalu,.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić