Dostał pytanie o komunię dla rozwodników. Ksiądz stanowczo odpowiedział

39

Czy rozwodnicy mogą przyjmować komunię świętą? To pytanie często spędza sen z powiek samym zainteresowanym. Jeden z internautów napisał teraz do księdza z TikToka - Piotra Jarosiewicza - z tym problemem. Zastanawiał się, co robić. Podawał przykład Niemiec. Duchowny udzielił stanowczej odpowiedzi.

Dostał pytanie o komunię dla rozwodników. Ksiądz stanowczo odpowiedział
Dostał pytanie o komunię dla rozwodników. Ksiądz stanowczo odpowiedział. (TikTok, ks.piotrjarosiewicz)

Ksiądz Piotr Jarosiewicz znany jest z prowadzenia kanału na TikToku, gdzie śledzi go już 288 tysięcy internautów. Wikariusz pracuje w diecezji drohiczyńskiej. W wolnym czasie poświęca się pisaniu książek. Jest autorem takich publikacji, jak: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć...".

Dostał pytanie o komunię dla rozwodników. Ksiądz stanowczo odpowiedział

Jak rozumieć to, że w Niemczech księża udzielają komunię świętą rozwodnikom? Wystarczy przejść przez Nysę? - pytał jeden internauta.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz nie zamierzał czekać. Od razu nagrał filmik, gdzie wyczerpująco odpowiedział na zapytanie widza. "Uwaga, nie trzeba nigdzie przechodzić" - zaczął kapłan. Podał konkrety. Przedstawił, jakie wymagania musi spełnić rozwodnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

"W momencie, w którym żona żyje bez męża, żyje sama, nie ma nikogo, nie ma nowego partnera, mieszka sama, czy wychowuje dzieci - to ona nigdzie nie musi iść, przechodzić przez Nysę. Tutaj, w Polsce, tak samo. To jest to samo prawo Kościoła. Może iść do spowiedzi, może iść do komunii świętej, normalnie może korzystać z sakramentów (...)" - podawał.

Filmik szybko stał się hitem w sieci. Został wyświetlony na TikToku przez internautów już ponad 82 tysiące razy. Widzowie licznie zamieszczali pod nagraniem swoje opinie.

Mam całe życie być sama, tylko dlatego, że np. małżeństwo mi się nie udało? Strasznie to przykre - wskazywała jedna internautka.
W Niemczech jest na luzie - pisała inna.
Mój były mąż żyje z inną kobietą i mieszka w Niemczech i normalnie przyjmuje komunię..to jak to jest? - pytała następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić