Ile trójkątów widzisz? Prawie nikt nie dostrzeże wszystkich!

11

Geometryczne testy na spostrzegawczość potrafią namieszać w głowie. Dlatego im częściej poddajemy nasz mózg próbom, tym lepiej dajemy sobie radę następnym razem. Poniższa łamigłówka stała się hitem na Reddicie i pokonała niejednego śmiałka.

Ile trójkątów widzisz? Prawie nikt nie dostrzeże wszystkich!
Ile trójkątów widzisz na obrazku? (Reddit)

Testy na spostrzegawczość są jak pakowanie na wycieczkę - wydaje się nam, że już wszystko mamy, ale wciąż nie opuszcza nas myśl, że mogliśmy coś przeoczyć. Tak jest i w tym przypadku. W końcu każdy wie, jak wygląda trójkąt. Jednak nagromadzenie obiektów o tym samym kształcie sprawia, że dostajemy oczopląsu i ciężko jest nam wyróżnić poszczególne elementy.

Warto też pamiętać o tym, że zagadki na ekranie komputera mogą być wyzwaniem dla przemęczonych oczu. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli mamy do czynienia z testem na spostrzegawczość na wydrukowanej kartce papieru.

Ta iluzja jest kombinacją linii horyzontalnych i diagonalnych. Linie diagonalne pomagają w sztukach plastycznych w komponowaniu obrazu lub rzeźby. Ich zastosowanie polega na akcentowaniu jednej lub kilku osi ukośnych. W takim zestawieniu piony i poziomy nie mają takiego znaczenia. Jednak poziomy są zaznaczone w postaci wspomnianych wcześniej linii horyzontalnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Twarz na Księżycu. Skąd się wzięła ta iluzja optyczna?

Żeby nieco utrudnić Wam zadanie, proponujemy na start spróbować policzyć wszystkie trójkąty w ciągu 30 sekund. Zapiszcie liczbę, jaka wam wyszła. Poniżej zdradzamy metodę na jeszcze szybsze obliczenia. Cały czas piszemy o obrazku widocznym u góry artykułu.

Ile widzisz trójkątów? Test na spostrzegawczość! Internauta ma rozwiązanie

Jeden z użytkowników Reddita podsunął metodę na rozwiązanie tej zagadki. Wyjaśnił, że układ linii ma dwa zestawy trójkątów. Jest jeden zestaw z poziomą linią na dole, a także drugi - z poziomą linią na górze. Oba zestawy są identyczne, gdyż są swoim lustrzanym odbiciem. Dzięki temu mamy o połowę mniej pracy - wystarczy policzyć jeden z nich, aby poznać sumę.

Teraz skupcie się i dajcie znać, ile trójkątów udało się Wam zliczyć!

Na połowie obrazka jest 11 trójkątów. Aby uzyskać odpowiedź wystarczy tę liczbę pomnożyć razy dwa. Poprawna odpowiedź to zatem 22.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić