Imię zagrożone wyginięciem. Otrzymało je tylko 8 dziewczynek

14

Według danych udostępnionych przez gov.pl, to imię otrzymało w 2022 roku jedynie osiem dziewczynek. I choć z pewnością każdy o nim słyszał, mało kto zna chociaż jedną kobietę, która tak się nazywa. Jest zagrożone wyginięciem.

Imię zagrożone wyginięciem. Otrzymało je tylko 8 dziewczynek
To imię jest zagrożone wyginięciem / zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, robertpstryka)

Od tradycyjnych po zagraniczne. W dzisiejszych czasach wybór imienia dla dziecka jest trudnym zadaniem dla rodziców. Imion, zarówno damskich, jak i męskich, jest naprawdę wiele, a w publikowanych rankingach co rusz zmieniają się te najczęściej i najrzadziej nadawane. Wśród tych drugich znajdziemy imię, które otrzymało tylko osiem córek.

To imię jest zagrożone wyginięciem

Mówi się, że to imię było przypisane egipskim księżniczkom. Dlaczego więc nie jest tak popularne, jak powinno być? Imię Berenika, bo o tym imieniu mowa, jest zdecydowanie mniej znane niż Weronika, które od niego pochodzi. W 2022 roku otrzymało je tylko osiem dziewczynek, a mało która osoba ma w swoim otoczeniu kobietę, które je nosi.

Berenika jest jednak imieniem, które oprócz tego, że pochodzi z języka greckiego, wywodzi się od słów "phere", które oznacza "przynosić" oraz "nike", czyli "zwycięstwo". Nadawane jest więc tym kobietom, który przypisywane są w życiu same sukcesy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski wybrali imię dla dziecka

Imię Berenika - charakterystyka

Życzliwe, sympatyczne, lecz zdystansowane i nieufne. Takie są zazwyczaj kobiety, które noszą imię Berenika. Choć są pełne ciepła i pomocne (wręcz wydają się być stworzone do pomocy), nie okazują zbyt wielu uczuć. Ich emocje są przez nie najczęściej skrywane.

W życiu kierują się przede wszystkim głosem serca. Ludzi przyciągają dosłownie jak magnes. Lubią rozwijać swoje pasje i spełniać przy tym marzenia. Chętnie zdobywają nowe doświadczenia, a nauka przychodzi im z niesamowitą łatwością. To kobiety, które zawzięcie dążą do tego, by osiągać sukcesy. Jak pokazuje pochodzenie ich imienia, czują się spełnione, kiedy zwyciężają. Nie kierują się jednak zasadą "po trupach do celu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić