Jak często prać piżamę? Odpowiedź ekspertki zaskakuje

55

Codziennie, trzy razy w tygodniu, raz w tygodniu, a może raz na kilka tygodni? Wielu zwolenników piżam nie wie, jak często należy je prać. Specjalistka ds. higieny, profesor Sally Bloomfield, wychodzi zatem naprzeciw z jednoznaczną i prostą odpowiedzią.

Jak często prać piżamę? Odpowiedź ekspertki zaskakuje
Jak często należy prać piżamę? (Adobe Stock)

Mogą być wykonane m.in. z bawełny, wiskozy, jedwabiu i satyny. Niezależnie jednak od materiału, z jakiego są stworzone, trzeba je regularnie prać. Piżamy, mają swoich zwolenników, ale i licznych przeciwników. Jak się jednak okazuje, naukowcy nie stwierdzili jednogłośnie, czy lepiej jest spać nago, czy też przyodziać odpowiedni strój.

W piżamie, a nie może jednak bez?

Niemniej, należy pamiętać, by podczas spania w odzieży nie dochodziło do pocenia się ciała. U kobiet może to bowiem wywoływać stany zapalne w okolicach krocza, a u mężczyzn, gorszą jakość nasienia. Uspokajamy jednak, spanie w piżamie w żadnym stopniu nie obniża płodności.

Jeśli jesteś miłośnikiem tych jakże delikatnych i miłych w dotyku nocnych strojów, to pamiętaj o ich regularnej higienie. Jak mówi profesor Sally Bloomfield, światowej sławy ekspertka w zakresie higieny, podczas wywiadu udzielonego znanemu brytyjskiemu dziennikowi "The Guardian": Wszyscy mamy na sobie mikroorganizmy, które jeśli trafią w niewłaściwe miejsca, mogą się okazać niebezpieczne. I są potencjalnie niebezpieczne dla innych osób, jeśli się na nie przeniosą.

Częstotliwość prania piżam

Okazuje się jednak, że piżam nie trzeba prać tak często, jak wielu się to może wydawać. Badaczka nie pozostawia żadnych złudzeń: piżamę należy prać raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Skąd taka częstotliwość? Ekspertka wyjaśnia, że przebywanie w zbyt sterylnym środowisku nie służy człowiekowi. Może prowadzić do rozwijania się alergii. Sama profesor nie pozostawia również wiele miejsca na domysły, gdyż jak sama przyznaje, najczęściej śpi nago.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: Psy spały przed obiektywem kamery w domu. Nagle stało się coś zaskakującego
Autor: KOH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić