o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Nowe poszlaki

23
Podziel się

11-letni Sebastian z Katowic został uprowadzony i zamordowany przez 41-letniego mężczyznę z Sosnowca. Sprawca przyznał się do winy. W mediach pojawiło się kilka hipotez na temat tego, jak doszło do śmierci dziecka.

Zabójstwo 11-letniego Sebastiana. Nowe poszlaki
11-letni Sebastian z Katowic został uprowadzony i zamordowany przez 41-letniego mężczyznę z Sosnowca. (Śląska Policja)
bEKVXTXF

11-letni Sebastian z Katowic w sobotę 22 maja bawił się na placu zabaw. Chłopiec miał wrócić o 19:00 do domu, ale wysłał do mamy wiadomość SMS z pytaniem, czy może zostać pół godziny dłużej. Kobieta zgodziła się, 11-latek do domu jednak nie wrócił.

Zaginięcie chłopca zgłoszono na policję i natychmiast rozpoczęto poszukiwania Sebastiana. Na podstawie analizy nagrań z monitoringu mundurowi ustalili, że chłopiec został uprowadzony. Podejrzenia padły na 41-letniego mieszkańca Sosnowca, którego samochód zarejestrowały kamery wokół placu zabaw. Mężczyzna został szybko zatrzymany. Przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka.

bEKVXTXH

41-latek sam wskazał policji miejsce, gdzie ukrył ciało chłopca. Był to teren budowy w dzielnicy Niwka w Sosnowcu, kilka kilometrów od domu Sebastiana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał już wcześniej zatargi z prawem. Był notowany za przemoc w rodzinie, miał także dopuścić się rodzicielskiego uprowadzenia.

Chciał porwać dziewczynkę

RMF FM podaje jako jedną z hipotez to, że 41-latek pomylił się. Chciał uprowadzić dziewczynkę, ale do swojego auta wciągnął chłopca, gdyż 11-letni Sebastian miał dłuższe włosy - donosi portal.

bEKVXTXN

W poniedziałek 24 maja mężczyzna ma zostać przesłuchany i usłyszy prokuratorskie zarzuty. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatrzymany jest optykiem, rozwiódł się z żoną i ma dwoje dzieci.

Inna hipoteza sugeruje, że zbrodnia ma podłoże pedofilskie. Jak informuje Polsat News, mężczyzna najpierw wykorzystał seksualnie 11-latka, potem udusił go, a na koniec chciał zabetonować ciało w podmurówce garażu.

To z całą pewnością jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni, jakie miały miejsce w ostatnich latach na Śląsku. Mężczyzna najpierw uprowadził chłopca, a później najprawdopodobniej - bo policja tego jeszcze nie potwierdza - wykorzystał go seksualnie, udusił i chciał zabetonować w podmurówce garażu, który budował - relacjonuje reporter Polsat News.
bEKVXTXO

Sekcja zwłok 11-latka wyjaśni przyczynę tragedii. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.

Zobacz także: Izrael bombarduje Strefę Gazy. "W szpitalu ukrywali przede mną prawdę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKVXTYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Trzeźwy
5 miesięcy temu
Nie można litować się nad bestialstwem! Każdy kto mówi, że ma zbrodniarz jakieś prawa zachodzi podejrzenie, że ma skłonności psychopatyczne i broni swego! Nie potrzebny jest społeczeństwu taki ciężar, na którego utrzymanie potrzebne są znaczne środki z naszych składek. Premedytacja i okrucieństwo z jaką działał zasługuje na karę przez ścięcie z emisją na żywo dla przestrogi dla wielbicieli takich praktyk. A lada dzień wyjdzie na jaw bogata historia z większą ilością ofiar pana biednego optyka...
Katarzyna 42
5 miesięcy temu
kara śmierci powinna być natychmiast przywrócona
Bolek
5 miesięcy temu
Odebrał życie niewinnemu dziecku ,a jego rodzinie zniszczył życie.mam nadzieję że siedząc w kryminale sam sobie wymierzy sprawiedliwość,bo niestety współwięźniowie nie będą mieli do niego dostępu.
bEKVXTYj
Paul86
5 miesięcy temu
Jeśli miał jakieś salony optyczne to nie wolno ich niszczyć! Przeciwnie-zabezpieczyć na poczet zadośćuczynienia dla rodziny ofiary i ewentualnych alimentów na jego własne dzieci.
Równi
5 miesięcy temu
Gdyby był księdzem to przenieśli by go do innej parafi, a episkopat stwierdziłby, że nie wyda dokumentów prokuraturze... bo nie.
normalny
5 miesięcy temu
Jeżeli by po wyroku trafił do normalnej celi a nie pod ochronkę to by było zapewne mniej takich następnych zwyrodnialców.
Marv
5 miesięcy temu
Młotek i potrzebuje kilka minut
A:;
5 miesięcy temu
Nawet dożywocie?! Ludzie, on powinien na pewniaka dostać podwójne, albo nawet potrójne dożywocie. No bo ks nie ma. Co za świat?
jan
5 miesięcy temu
Trzeba przywrócic kare smierci bo już nic niodstrasza trafi na dobrego sedziego i dostanie z 10 lat
arek
5 miesięcy temu
powinno byc referendum w sprawie kary smierci dla pedofilów i morderców kiedy wreszcie dzieci beda czuly sie bezpiecznie w tym kraju???ja sie pytam za ministrowie poslowie tyle pieniedzy bronia a nic kompletnienic nie robia
podatnik
5 miesięcy temu
dlaczego takich mamy utrzymywać
evvv
5 miesięcy temu
kiedy kara smierci?? to juz najwyzszy czas
Iza
5 miesięcy temu
„ grozi NAWET dożywocie”. NAWET?????
bEKVXTYb
Darek
5 miesięcy temu
Wrzucic go do więzienia pod rządna ochronkę tylko normalnie najlepiej z ludźmi co mają dozywocie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić