Jest bezdzietna. Zagotowali się, gdy 33-latka ujawniła powód

168

Modelka Ellie Gonsalves zamieściła na swoim profilu na Instagramie post, w którym wymieniła aż 118 argumentów, dlaczego nie chce mieć dzieci. Przez to spotkała się ze sporą krytyką internautów. "Te powody są śmieszne" - komentują.

Jest bezdzietna. Zagotowali się, gdy 33-latka ujawniła powód
Modelka o powodach, dla których nie chce mieć dzieci (Instagram, ellie_gonsalves)

Choć żyjemy w XXI wieku, kobiety wciąż są pytane o to, dlaczego nie mają bądź nie chcą mieć dzieci. Wiele z nich unika rozmów na ten temat, ponieważ wywołują w nich jedynie zdenerwowanie. Inne natomiast decydują się na skrupulatne wypowiedzi, w których wymieniają wszystkie powody, dla których podjęły taką, a nie inną decyzję.

Modelka o powodach, dla których nie chce mieć dzieci

Ellie Gonsalves to australijska modelka, którą obserwuje na Instagramie ponad milion osób. To właśnie tam zamieściła post, w którym wymieniła 118 powodów, dlaczego nie chce mieć dzieci. Nie ukrywała przy tym, że ma dosyć nieustannych pytań o tę kwestię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Racewicz: "Nie można pozwolić na to, żeby w Polsce ciąża groziła śmiercią"
Po latach bycia pytaną, dlaczego nie chcę mieć dzieci, skomponowałam listę powodów, bo pojedyncze, które wymieniałam, nigdy nie były wystarczająco dobre lub zrozumiałe - napisała Gonsalves.

Jak możemy przeczytać, wśród wymienionych przez nią powodów znalazło się m.in. "wypadanie włosów po porodzie", "odpowiedzialność aż do śmierci", "zmęczenie przez cały czas", "odziedziczenie przez dzieci traumy emocjonalnej" czy "przeludnienie".

"Niektórzy ludzie są stworzeni do bycia rodzicami i to jest super (jestem bardzo szczęśliwa, jeśli ty jesteś szczęśliwa/y!), ale to nie jest dla mnie" - podsumowała 33-latka.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Reakcje internautów

Post Ellie Gonsalves zdobył na Instagramie 1,5 tys. komentarzy, które są bardzo skrajne. Wielu internautów stwierdziło, że wymienione powody są "egoistyczne" i "śmieszne", a posiadanie dzieci czyni ludzi "lepszymi osobami". Inni uważają natomiast, że jeżeli modelka nie czuje takiego powołania, nie powinna zmuszać się do bycia matką.

"Egoizm", "Te powody są śmieszne", "Naprawdę najbardziej martwi cię to, że wypadną ci włosy albo nie będziesz mogła przez kilka miesięcy pić alkoholu?" - brzmią komentarze.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić