Ksiądz z TikToka z nietypowym pytaniem. Chodzi o plebanię

6

Ksiądz Sebastian Picur to prawdziwa gwiazda na Tiktoku. Duchowny cieszy się tam sporym uznaniem widzów. Na swoim kanale edukuje o Bogu i Kościele, modli się z wiernymi, a także odpowiada na ich trudne zapytania. Tym razem postanowił dodać bardzo humorystyczny film, w którym zastanawia się nad udekorowaniem... plebanii.

Ksiądz z TikToka z nietypowym pytaniem. Chodzi o plebanię
Ksiądz z TikToka z nietypowym pytaniem. Chodzi o plebanię (YouTube)

Kapłan Sebastian Picur to postać nietuzinkowa. Wymyka się ramom zwykłego księdza, regularnie modli się z widzami na TikToku, czyta im Ewangelię, tłumaczy też zawiłe sprawy dotyczące wiary, Boga i Kościoła. Porusza wiele tematów dotyczących religii katolickiej i nie tylko. Co najważniejsze, duchowny nie boi się odpowiedzi na żadne tematy, nawet te, które mogą być dla niego niewygodne.

Duchownego można spotkać w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, gdzie aktualnie pełni posługę wikariusza. Nucza też religii w szkole.

W poniedziałek 27 listopada br. na kanale @ks.sebastianpicur pojawiło się nowe nagranie. Tym razem ksiądz nie odpowiadał na pytania internautów, ani nie zabrał głosu na temat wiary czy Kościoła. Zastania się nad innym, nietypowym zadaniem dla duchownego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Gdy zastanawiasz się jak w tym roku przystroić plebanię - napisał z przymrużeniem oka Sebastian Picur, dodając na TikToku kilka wystrojonych miejsc na święta.

Dekorowanie domów staje się coraz bardziej popularne w Polsce. "Tradycja" napłynęła do nas zza oceanu, bowiem Stanach Zjednoczonych dekorowanie domu na święta gra bardzo ważną rolę w tradycji Bożego Narodzenia.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Ksiądz jest gwiazdą TikToka

Katolicki ksiądz Sebastian Picur ewangelizuje Polaków na koncie na TikToku. W tym miejscu obserwuje go już ponad 740 tysięcy widzów.

Znam osoby, które wiele lat nie chodziły do kościoła i nie doświadczały Chrystusa Eucharystycznego. Natrafiły na filmik lub post ze Słowem Bożym. Ta iskierka rozpaliła pragnienie nawrócenia. Dla mnie ważne jest także pokazywanie dobrego wizerunku kapłana. Media bazują na skandalach, na przykrych wydarzeniach w Kościele. Popularyzują Jego złą stronę - tłumaczył Picur w rozmowie z ateista.org.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić