Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Ma zaledwie 2-latka. Już należy do Mensy

53
Podziel się:

Isla McNabb to dwulatka, która jest najmłodszą członkinią Mensy. Dziewczynka rozwija się w bardzo szybkim tempie i wykazuje ogromną inteligencję. Potrafi już sama czytać i układać wyrazy z klocków. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ma zaledwie 2-latka. Już należy do Mensy
2-latka już należy do Mensy. (TikTok)

Amanda i Jason McNabb powiedzieli, że ich córka już od dłuższego czasu wykazywała się wyjątkowo wysoką inteligencję. Często mocno się skupiała, a kiedy jej rodzice oglądali telewizję, ona oglądała uważnie razem z nimi. Pewnego dnia państwo McNabb zastali cały dom pokryty plastikowymi literkami-zabawkami.

2-latka członkinią Mensy

Jak informuje portal USA Today napisy były ułożone w pełni poprawnie i każdy znajdował się na właściwym miejscu. Słowo "krzesło" leżało przy krześle, a słowo "lód" przy maszynie do lodu. Mała Isla podpisała nawet miejsce, które zazwyczaj zajmuje jej matka.

Jason McNabb powiedział, że kilka dni wcześniej bawił się z córką tymi klockami. Układał różne wyrazy, mając nadzieję, że Isla po prostu zacznie po nim powtarzać. Nie sądził, że ta nauczy się samodzielnie układać wyrazy.

McNabbowie udali się z córką do psychologa, który przeprowadził niezbędne badania. Wyniki testu na IQ były zdumiewające. We wszystkich kategoriach dziewczynka uzyskała wynik przewyższający średnią. Co więcej, psycholog stwierdziła, że dziewczynka jest hiperlektyczna, co oznacza, że nadzwyczajnie wcześnie nauczyła się czytać.

Rodzice wysłali wyniki testów do Mensy, czyli do największego i najstarszego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Isla została przyjęta do organizacji i okazało się, że jest najmłodszym członkiem. W przeszłości zdarzały się już przypadki 2-latków, ale w chwili obecnej nie ma nikogo młodszego od Isli. Państwo McNabb na razie nie planują mówić córce o członkostwie w Mensie.

Nie chcemy wywierać na niej presji i nie chcemy, żeby miała kompleksy - powiedziała Amanda amerykańskiemu serwisowi.
Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Właśnie
miesiąc temu
Bardzo szybko uczyłam siostrę czytać. W wieku 2 lat umiała układać słowa. W wieku 3 lat czytała książki ze zrozumieniem i zaciekawieniem. W 4 lat rodzice zastanawiali się czy puścić ją do szkoły.
Ljlj
miesiąc temu
Moja w wieku 2 lat była już odpieluchowana, teraz ma 3 i też uczy się czytać i pisać więc za rok planuje, że będzie nas utrzymywać a co.
Minster123
miesiąc temu
Ale kto? Kto pytał?
Minster123
miesiąc temu
Ale kto? Kto pytał?
pAnBUk
miesiąc temu
Ciekawe że przy tych wszystkich uzdolnieniach dalej ładuje w pieluchę......
cyk
miesiąc temu
A czy wiece, że to nie świadczy dobrze o zdrowiu dziecka jak wykazuje takie super zdolności w bardzo młodym wieku...? poczytajcie.
Obserwator
miesiąc temu
Metoda Domanów.
Bodek
miesiąc temu
👍 patrz niżej
Haha
miesiąc temu
A to z tej mądrości wygląda na 5 lat?
.....
miesiąc temu
Nie wygląda na dwulatkę a bardziej na 3/4 latkę jak już xd
Jrndd
miesiąc temu
Tik Tok i wszystko jasne
Asdf
miesiąc temu
Co za bzdury artykuł!!! 2 latka ulozyla z klocków słowo mama albo krzesło. Mój 4 latek powiedział wczoraj babci, że na końcu tęczy nie ma garnca złota, bo tęcza jest w kształcie koła i nie ma początku ani końca. Nauczycilecę w przedszkolu powiedział, że Ziemia nie krąży wokół Słońca tylko okraza Słońce, bo krąży wokół "barentrum"(barycentrum). I co też o nim artykuł napiszecie? Mam iść do Mensy? Wiecie skąd to wie. Rozmawiam z nim na różne tematy i robimy sporo eksperymentów, a ma dobrą pamięć. Nawet mnie ostatnio zaskoczył jak powiedział, że obsydian powstaje z ławy i kropelki wody. Sama tego nie wiedziałam i musialam w necie sprawdzać i okazało się, że ma rację. Usłyszał to w telewizji. Małe dzieci chlona wiedzę jak gąbka. Są super inteligentne dzieci, które w wieku 3 czy 4 lat mówią w 5 językach, umieją czytać, liczyć itd. Dziecko, które potrafi ułożyć kilka wyrazów z klocków naprawdę nie jest jakieś super wyjątkowe.
60 plus
miesiąc temu
Ona tak ma 2 lata jak ja mam 18.
maria
miesiąc temu
taka mądra a mając dwa lata potrzeby fizjologiczne robi w pieluchy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić