Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KSA
|

Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie

48
Podziel się:

Kupując kawę na wynos, prawdopodobnie mało kto przygląda się jej opakowaniu, tylko delektuje smakiem napoju. Jednak spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły małą dziurkę w wieczku. To nie jest wada fabryczna, tylko bardzo przydatna rzecz.

Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie
Mała dziurka w pokrywce to nie przypadek (Adobe Stock)

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Większość z nas zaczyna dzień od kubka z kawą oraz chętnie wypija drugą po obiedzie.

Kawa doskonale pobudza i dodaje energii, ale warto wiedzieć, że nie należy przekraczać dopuszczalnej dziennej dawki, czyli 3-4 filiżanek. Warto mieć na uwadze, aby pić kawę w kilkugodzinnych odstępach. Spożywanie większej ilości może wywoływać bóle głowy, rozdrażnienie i problem z zasypianiem. W dłuższej perspektywie może również doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem żołądka.

Obecnie zarówno w dużych jak i małych miastach można bez problemu dostać kawę na wynos. Ci, którzy ją kupują, mogli zauważyć, że w plastikowych pokrywkach służących do zakrycia kubeczka jest nie tylko otwór służący do picia, ale również mała dziurka, która wygląda, jakby była wynikiem uszkodzenia lub zrobiona długopisem.

Nic z tych rzeczy. Dziurka w wieczku od kubka do kawy ma swoje konkretne zastosowanie. Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku jest lepsza filtracja powietrza. Dziurką wpada do kubka powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.

Dodatkowo przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby zacząć się powoli topić.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Przebieg czwartej fali COVID-19. Jedyna pozytywna informacja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(48)
Damian
9 miesięcy temu
Nie można było napisać, żeby nie wytwarzało się podciśnienie w kubku w trakcie picia, bo filtracja ma za dużo znaczeń i z tego co widzę sprawia to problem czytelnikom.
smakosz
rok temu
Kawa z plastiku - nie, dziękuję...
LLLLLLL
rok temu
Może ten naukowiec napisze do czego służy kubek.
Eureka
rok temu
News roku!
Emeryt.
rok temu
Wieczko zaczęłoby się topić?Od takiej temperatury???Bzdura!!!!!
nowy12
rok temu
Wszystko wyssane z palca. Jest dużo większa dziurka obok więc przepływ powietrza jest. "Filtrację" powietrza zostawię bez komentarza. Dziurka jest po to, by na miejsce wyciąganego do ust napoju łagodnie wchodziło powietrze.
nowy12
rok temu
Wszystko wyssane z palca. Jest dużo większa dziurka obok więc przepływ powietrza jest. "Filtrację" powietrza zostawię bez komentarza.
heh
rok temu
A co w średnich miastach? Nie można? "Obecnie zarówno w dużych jak i małych miastach można bez problemu dostać kawę na wynos. "
heh
rok temu
Ale bzdury. Wieczko by się zaczęło topić?! Czy autorka miała kiedykolwiek w ręce kubek kawy z wieczkiem z dziurką. Proszę zatkać tą małą dziurkę. Czy wieczko się topi? "Dodatkowo przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby zacząć się powoli topić.". Boszsz...
heh
rok temu
Ale bzdury: "Dziurką wpada do kubka powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.". Jakie pęcherzyki? Jak się wylać? Którędy, jeżeli dziurki by nie było? Noszsz...
heh
rok temu
Ale bzdury: "Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku jest lepsza filtracja powietrza. ". Lepsza filtracja powietrza? Filtracja? Przez jedną małą dziurkę? Noszsz...
gryglas
rok temu
pismak ma chyba 6 lat
kkk
rok temu
Autor nic nie zrozumiał z informacji w "Dailyfeed". Dziurka jest po to, by na miejsce wyciąganego do ust napoju łagodnie wchodziło powietrze. Inaczej trzeba by co chwilę wpuszczać je od strony ust, jak przy piciu z butelki.
WOLINUX
rok temu
Niesamowite.... Zrob doktorat....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić