Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. KSA
|

Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie

47
Podziel się

Kupując kawę na wynos, prawdopodobnie mało kto przygląda się jej opakowaniu, tylko delektuje smakiem napoju. Jednak spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły małą dziurkę w wieczku. To nie jest wada fabryczna, tylko bardzo przydatna rzecz.

Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie
Mała dziurka w pokrywce to nie przypadek (Adobe Stock)

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Większość z nas zaczyna dzień od kubka z kawą oraz chętnie wypija drugą po obiedzie.

Kawa doskonale pobudza i dodaje energii, ale warto wiedzieć, że nie należy przekraczać dopuszczalnej dziennej dawki, czyli 3-4 filiżanek. Warto mieć na uwadze, aby pić kawę w kilkugodzinnych odstępach. Spożywanie większej ilości może wywoływać bóle głowy, rozdrażnienie i problem z zasypianiem. W dłuższej perspektywie może również doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem żołądka.

Obecnie zarówno w dużych jak i małych miastach można bez problemu dostać kawę na wynos. Ci, którzy ją kupują, mogli zauważyć, że w plastikowych pokrywkach służących do zakrycia kubeczka jest nie tylko otwór służący do picia, ale również mała dziurka, która wygląda, jakby była wynikiem uszkodzenia lub zrobiona długopisem.

Nic z tych rzeczy. Dziurka w wieczku od kubka do kawy ma swoje konkretne zastosowanie. Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku jest lepsza filtracja powietrza. Dziurką wpada do kubka powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.

Dodatkowo przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby zacząć się powoli topić.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Przebieg czwartej fali COVID-19. Jedyna pozytywna informacja
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(47)
smakosz
3 miesiące temu
Kawa z plastiku - nie, dziękuję...
LLLLLLL
3 miesiące temu
Może ten naukowiec napisze do czego służy kubek.
Eureka
3 miesiące temu
News roku!
Emeryt.
4 miesiące temu
Wieczko zaczęłoby się topić?Od takiej temperatury???Bzdura!!!!!
nowy12
4 miesiące temu
Wszystko wyssane z palca. Jest dużo większa dziurka obok więc przepływ powietrza jest. "Filtrację" powietrza zostawię bez komentarza. Dziurka jest po to, by na miejsce wyciąganego do ust napoju łagodnie wchodziło powietrze.
nowy12
4 miesiące temu
Wszystko wyssane z palca. Jest dużo większa dziurka obok więc przepływ powietrza jest. "Filtrację" powietrza zostawię bez komentarza.
heh
4 miesiące temu
A co w średnich miastach? Nie można? "Obecnie zarówno w dużych jak i małych miastach można bez problemu dostać kawę na wynos. "
heh
4 miesiące temu
Ale bzdury. Wieczko by się zaczęło topić?! Czy autorka miała kiedykolwiek w ręce kubek kawy z wieczkiem z dziurką. Proszę zatkać tą małą dziurkę. Czy wieczko się topi? "Dodatkowo przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby zacząć się powoli topić.". Boszsz...
heh
4 miesiące temu
Ale bzdury: "Dziurką wpada do kubka powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.". Jakie pęcherzyki? Jak się wylać? Którędy, jeżeli dziurki by nie było? Noszsz...
heh
4 miesiące temu
Ale bzdury: "Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku jest lepsza filtracja powietrza. ". Lepsza filtracja powietrza? Filtracja? Przez jedną małą dziurkę? Noszsz...
gryglas
4 miesiące temu
pismak ma chyba 6 lat
kkk
4 miesiące temu
Autor nic nie zrozumiał z informacji w "Dailyfeed". Dziurka jest po to, by na miejsce wyciąganego do ust napoju łagodnie wchodziło powietrze. Inaczej trzeba by co chwilę wpuszczać je od strony ust, jak przy piciu z butelki.
WOLINUX
4 miesiące temu
Niesamowite.... Zrob doktorat....
GieTek
4 miesiące temu
W okresie PRLu w prezerwatywach Eros też pojawiały się dziurki. Kto nie wiedział często zostawał rodzicem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić