Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie

65

Kupując kawę na wynos, prawdopodobnie mało kto przygląda się jej opakowaniu, tylko delektuje smakiem napoju. Jednak spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły małą dziurkę w wieczku. To nie jest wada fabryczna, tylko bardzo przydatna rzecz.

Mała dziurka w pokrywce od kubka. Niewielu wie, jakie jest jej zastosowanie
Mała dziurka w pokrywce to nie przypadek (Adobe Stock)

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Większość z nas zaczyna dzień od kubka z kawą oraz chętnie wypija drugą po obiedzie.

Kawa doskonale pobudza i dodaje energii, ale warto wiedzieć, że nie należy przekraczać dopuszczalnej dziennej dawki, czyli 3-4 filiżanek. Warto mieć na uwadze, aby pić kawę w kilkugodzinnych odstępach. Spożywanie większej ilości może wywoływać bóle głowy, rozdrażnienie i problem z zasypianiem. W dłuższej perspektywie może również doprowadzić do problemów z funkcjonowaniem żołądka.

Obecnie zarówno w dużych jak i małych miastach można bez problemu dostać kawę na wynos. Ci, którzy ją kupują, mogli zauważyć, że w plastikowych pokrywkach służących do zakrycia kubeczka jest nie tylko otwór służący do picia, ale również mała dziurka, która wygląda, jakby była wynikiem uszkodzenia lub zrobiona długopisem.

Nic z tych rzeczy. Dziurka w wieczku od kubka do kawy ma swoje konkretne zastosowanie. Jak podaje portal "Dailyfeed" dzięki niej w kubku jest lepsza filtracja powietrza. Dziurką wpada do kubka powietrze i w ten sposób nie powstają pęcherzyki, które mogłyby sprawić, że gorący napój mógłby się wylać i nas oparzyć podczas picia.

Dodatkowo przepływ powietrza chroni przed nadmiernym przegrzaniem plastikowej pokrywki. Gdyby nie ta mała dziurka, to wieczko mogłoby zacząć się powoli topić.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zobacz także: Przebieg czwartej fali COVID-19. Jedyna pozytywna informacja
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić