Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj sposób amerykańskich wojskowych

39

Przekładanie z boku na bok, myśli, które denerwują, zamiast wyciszać. Bezsenne noce bywają bardzo męczące. Jednak amerykańscy żołnierze mają sposób, aby zasypiać w ciągu dwóch minut i, co najważniejsze, ta metoda jest skuteczna aż w 96 proc. przypadków.

Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj sposób amerykańskich wojskowych
Masz problemy z zasypianiem? Wypróbuj sposób amerykańskich wojskowych. (Getty Images)

Metoda amerykańskich wojskowych. Sztuczka ta jest znana w amerykańskiej armii od lat i uchodzi za skuteczną w 96 proc. przypadków. Opanowanie jej zajmuje czasami nawet 6 tygodni, ale każdy, kto cierpi na bezsenność, powinien spróbować.

Zrelaksowanie ciała. Pierwsza część tej metody polega na zrelaksowaniu ciała. Musisz rozluźnić po kolei wszystkie mięśnie ciała.

• Najpierw rozluźnij mięśnie twarzy: czoło, okolice oczu, szczękę i język.

• Następnie rozluźnij ramiona i pozwól mięśniom się odprężyć.

• Skieruj uwagę na prawe ramię, rozluźnij mięśnie barku, przedramienia i dłoni. Powtórz tę czynność z lewą ręką.

• Weź głęboki wdech i rozluźnij klatkę piersiową.

• Następnie rozluźnij mięśnie obu nóg. Przechodź od góry do dołu; najpierw rozluźnij uda, potem kolana i łydki, a na końcu stopy.

Stosuj wizualizacje. Gdy rozluźnisz już wszystkie mięśnie, czas na wizualizację. Zamknij oczy i wyobraź sobie jedną z następujących sytuacji.

• Leżysz w czarnym hamaku w czarnym pokoju.

• Leżysz na plecach w kajaku, unosząc się na wodzie. Woda jest spokojna, a niebo nad tobą jasnoniebieskie. Nie widać ani skrawka obłoku.

• Przez dziesięć sekund powtarzaj w głowie słowa "nie myśl, nie myśl, nie myśl".

Możesz również eksperymentować z innymi uspokajającymi wizualizacjami. Wyobrażaj sobie, że np. jesteś na zielonej łące w słoneczny dzień lub na spokojnej plaży, podczas gdy fale delikatnie obmywają ląd.

Sprawdzona metoda. Według zapewnień specjalistów metoda działa w 96 proc. przypadków, czasami natychmiast, maksymalnie po 6 tygodniach od rozpoczęcia jej stosowania.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: Dr A. Piotrowska o problemach dzieci i młodzieży
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić