aktualizacja 

Nauczycielka aż się popłakała. Oto wiadomość od ucznia

209

Nie ma lepszego sposobu na docenienie pracy nauczycieli i nauczycielek niż słowa uznania od uczniów i uczennic. Wzruszający komentarz jaki pod jednym z zadań odkryła Agnieszka Jankowiak Maik, nauczycielka historii z Poznania, roztapia serca. Historyczka, znana w mediach społecznościowych jako Babka od histy, podzieliła się nim w swoich mediach społecznościowych.

Nauczycielka aż się popłakała. Oto wiadomość od ucznia
Nauczycielka pokazała wzruszający wpis od ucznia (Instagram, Babka od histy)

Agnieszka Jankowiak-Maik na co dzień uczy historii w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Oprócz lekcji dotyczących przeszłości Polski i świata oraz wiedzy o społeczeństwie, zajmuje się też prowadzeniem bloga, znanego uczniom i uczennicom pod nazwą Babka od histy.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych nauczycielka zamieściła chwytający za serce post. Pod jednym z zadań na kartkówce z Wiedzy o społeczeństwie, jedna z osób w klasie postanowiła wyznać coś swojej ulubionej nauczycielce.

Kiedy myślałaś, że jesteś twardzielką, której po 14 latach pracy w szkole nic nie ruszy a potem robisz sprawdzian z WOS - u. Czy ryczę? Być może - komentuje Agnieszka Jankowiak-Maik nie kryjąc wzruszenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O kurator znów głośno. "To mnie przeraża'

Czego do tej pory nauczyłeś się na lekcjach? Odpowiedź ucznia rozbroiła nauczycielką

Polecenie z zadania, jakie znalazło się wspomnianej kartkówce brzmiało: Napisz czego nauczyłaś/eś się do tej pory na lekcjach WOS -u. Odpowiedź zamieszczona przez ucznia lub uczennicę jest wzruszająca.

Nie wiem dlaczego, ale po paru lekcjach WOS-u łatwiej nawiązuje mi się kontakt z innymi ludźmi - napisała jedna z osób, kończąc zdanie wymowną ikoną serduszka.

Nauczycielka nie kryła wzruszenia, a wpisem podzieliła się w internecie. Zachwytu nie kryli też komentujący internauci. "Właśnie to jest najważniejsze, a nie kucie dat i formułek" - pisze jedna z osób. A ktoś inny dodaje: "Gdyby edukacja składa się tylko z podobnie zaangażowanych ludzi, bylibyśmy drugą Finlandią".

Edukatorka ma świetny kontakt z młodzieżą i nie boi się mówić wprost o polityce i systemie edukacji w Polsce. Jest też działaczką na rzecz zmiany systemu edukacji w Polsce, docenianą nie tylko przez uczniów i uczennice.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić