aktualizacja 

O tej funkcji solniczki nie wiedzieliście. Genialny trik

24

Każdy wie, jak używać solniczki i pieprzniczki - w końcu to jedne z najprostszych w obsłudze gadżetów kuchennych. Czy aby na pewno? Okazuje się, że słoiczki do soli i pieprzu mają pewną ukrytą funkcję, o której większość osób nie ma pojęcia. Ten niesamowity trik z TikToka ułatwi wam życie!

O tej funkcji solniczki nie wiedzieliście. Genialny trik
Tiktoker pokazał szybki sposób na niedrożne pieprzniczki i solniczki (TikTok)

Obsługa większości solniczek i pieprzniczek jest banalnie prosta. Wystarczy obrócić je do góry nogami i potrząsnąć nad potrawą, która wymaga doprawienia. Przyprawa powinna bez problemu wysypać w wymaganej ilości na nasze danie - ot, cała filozofia.

Czasami zdarza się jednak, że przez sitko nic nie chce lecieć. Takie sytuacje potrafią być bardzo kłopotliwe dla kucharzy, zwłaszcza kiedy zależy im na czasie. Zwykle przyczyną niedrożności sitek jest wilgoć, która zbiera się w słoiczkach, powodując zbrylenie przyprawy i zapychanie się dziurek.

Gros osób w takiej sytuacji otwiera solniczkę i czyści sitko albo próbuje przetkać dziurki z pomocą wykałaczki czy innego ostro zakończonego przedmiotu. To jednak wymaga sporo czasu, który podczas gotowania jest na wagę złota. Nie chcemy przecież, by podczas walki z solniczką coś nam się przypaliło lub rozgotowało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tych trików uczą na kursach gotowania. Aż trudno uwierzyć, jakie to proste

Zatkana solniczka? Oto zbawienny trik kuchenny

Dla wszystkich osób, które przechodziły przez te kuchenne męczarnie, mamy dobrą wiadomość. Okazuje się, że istnieje szybszy i znacznie prostszy sposób na rozwiązanie kłopotów z solniczką lub pieprzniczką. Zaprezentował go na TikToku użytkownik o nazwie Cody.

W opisie pod filmem internauta poinformował, że trik pokazała mu kelnerka jednej z restauracji, którą regularnie odwiedza. Od tamtej pory życie mężczyzny stało się łatwiejsze. Teraz Cody chce pomóc innym osobom, które nie do końca radzą sobie w kuchni.

Na nagraniu udostępnionym na TikToku widzimy kobietę trzymającą w ręku tradycyjną, szklaną pieprzniczkę, która nie działała prawidłowo, choć była wypełniona przyprawą. Bohaterka filmu wskazała na poprzeczne rowki, które znajdują się na dnie słoiczka.

Z pewnością mało kto do tej pory zwracał na nie uwagę, a okazuje się, że rowki te pełnią ważną funkcję. Kobieta chwyciła w drugą dłoń solniczkę o takiej samej budowie i zaczęła okrężnym ruchem pocierać jej dnem o dno obróconej do góry nogami pieprzniczki. Pieprz, jakby dotknięty magiczną różdżką, zaczął swobodnie wysypywać się z naczynia.

To jednak nie zasługa magii, a utworzonych w ten sposób wibracji, które wprawiają w ruch zbrylone przyprawy. Ta niezwykle pomocna kuchenna sztuczka została krok po kroku zademonstrowana na poniższym filmie. Prawda, że proste?

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić