Oto krem z apteki za 4 zł. Natychmiastowy efekt idealnie gładkiej skóry

42

Ten krem należy do największych hitów kosmetycznych. Po pierwsze ma prosty skład, po drugie jest bardzo tani, a co najważniejsze skutecznie zwalcza wypryski skórne i walczy z niedoskonałościami. Skóra będzie po nim idealnie gładka, a na efekt nie trzeba długo czekać.

Oto krem z apteki za 4 zł. Natychmiastowy efekt idealnie gładkiej skóry
Pastę należy nakładać 1-2 razy na dobę (Getty Images)

Pasta Lassara została opracowana przez niemieckiego dermatologa Oskara Lassara. Specjalista zauważył, że maść składająca się z dwóch konkretnych składników potrafi mieć zbawienny wpływ na skórę pokrytą wypryskami.

Pasta Lassara składa się z pasty cynkowej i kwasu salicylowego. Z kolei w paście cynkowej znajduje się tlenek cynku oraz skrobia pszeniczna i wazelina biała.

Broń w walce z pryszczami

Ubogi skład wbrew pozorom daje silny efekt. Kwas salicylowy działa keratolitycznie, czyli pomaga w rozkładzie obumarłych komórek naskórka, a ponadto ma działanie przeciwzapalne i odkażające.

Z kolei pasta cynkowa wysusza skórę i działa przeciwbakteryjnie. To połączenie sprawia, że wypryski na skórze szybciej znikają. Ponadto szybciej goją się różnego rodzaju otarcia skórne.

Rozwaga podczas stosowania

Jest jeden minus Pasty Lassara. Otóż nie zawsze można ją stosować. Głównym przeciwskazaniem są otwarte, sączące się rany. Nie można nakładać jej również na owrzodzenia i miejsca owłosione (np. skóra głowy). Ostrożność muszą zachować również osoby posiadające bardzo suchą skórę. W ich przypadku należy nakładać tylko niewielkie ilości pasty. Najlepiej robić to przy użyciu jałowej gazy, 1-2 razy na dobę.

Pasta ma bardzo gęstą konsystencję, dlatego warto wziąć pod uwagę, że może zabrudzić pościel lub ubrania. Niestety dosyć trudno jest później usunąć tego typu plamy, dlatego najlepiej jest stosować preparat w ciągu dnia.

Pastę Lassara należy przechowywać w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Cena waha się w zależności od aptek, w których jest sprzedawana, ale zazwyczaj nie przekracza 4 zł.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Ratowniczka medyczna chora na białaczkę. Olga Łakomska mówi co ją najpierw zaniepokoiło
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić