oprac. Aleksandra Lewandowska| 

Polacy kochają ten napój! Podlej nim storczyka i patrz, jak rośnie

11

Orchidee goszczą w wielu domach, tworząc piękne ozdoby stolików, szafek i parapetów. Co zrobić, aby rosły bujnie i żyły jak najdłużej? Istnieje na to prosty sposób. Wystarczy wiedzieć, czym je podlewać. To może jednak zaskoczyć.

Polacy kochają ten napój! Podlej nim storczyka i patrz, jak rośnie
Podlej tym storczyki. Będą rosły jak szalone! (Adobe Stock)

Orchidee, znane także pod popularną nazwą "storczyk", są jednymi z najpiękniejszych roślin doniczkowych do domu. Powszechnie ocenia je się jako proste w utrzymaniu, bo nie wymagają zbyt dużego nakładu pracy. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób należy je podlewać, a przede wszystkim — czym. To, co polecimy, jest produktem, który znacie.

Podlewaj orchidee piwem

Choć niewiele osób i właścicieli storczyków o tym wie, rośliny te kochają podlewanie piwem. Ten sposób na ich dbanie pochodzi od Azjatów. Piwo jest źródłem witaminy B, co pomaga przy wytwarzaniu zdrowego systemu korzeniowego kwiatów. Rośliny stają się znacznie silniejsze i odporne na wszelkie choroby. Jasne piwo wystarczy rozcieńczyć w proporcji 1:30 lub 1:40. Następnie podlać storczyka, ale w żadnym wypadku nie przelać.

Jak pielęgnować orchidee?

Sposób nawadniania bądź podlewania storczyka nie jest typowy. Aby dowiedzieć się, czy orchidea potrzebuje podlania, wystarczy spojrzeć na jej korzenie. Jeżeli są zielone, kwiat ma wciąż wilgotną ziemię. Jeśli brązowawe lub szarawe, wtedy potrzebuje podlania.

Orchidee zazwyczaj podlewamy wodą. Nie lubi ona jednak jej nadmiaru. Nawodnienie powinno odbywać się przez zanurzenie doniczki z otworami, w której znajduje się kwiat, w misce z wodą w temperaturze pokojowej. Wtedy roślina pobierze odpowiednią dla siebie ilość. Wystarczy, aby w takiej "kąpieli wodnej" pobyła od kilku do kilkunastu minut.

Na wzrost i kwitnięcie storczyka pozytywnie wpływa także temperatura. W pomieszczeniu, w którym się on znajduje, nie powinna ona przekraczać 20-23 stopni Celsjusza. W nocy natomiast najlepiej, aby sięgała ok. 18 stopni Celsjusza.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Skutecznie sposoby na pozbycie się plam po owocach na ubraniach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić