Podpal liść laurowy i odczekaj 10 minut. Ma niezwykłe właściwości

19

Liść laurowy ma pod ręką pewnie każda kucharka. Tę przyprawę wykorzystuje się choćby podczas gotowania rosołu. Tymczasem okazuje się, że ma ona również inne zastosowania.

Podpal liść laurowy i odczekaj 10 minut. Ma niezwykłe właściwości
Podpal liść laurowy i odczekaj 10 minut (YouTube, Noah Tempestarii)

Liść laurowy jest ceniony od dawien dawna. Wykorzystywano go już w starożytności, wierząc, że posiada właściwości lecznicze. Właśnie z niego robiono wieńce dla zwycięzców igrzysk.

Od zawsze był on obecny w kuchniach na całym świecie. I to nie tylko ze względu na walory smakowe oraz lecznicze. Doceniano również jego działanie odprężające oraz odstresowujące.

Tak działa liść laurowy. Wiedziałeś o tym?

Są przeróżne sposoby na relaks. Niektórzy zapalają w mieszkaniu świece zapachowe, a inni czytają książki czy też oglądają filmy. Mało kto wie jednak o tym, że odprężenie zagwarantować może właśnie liść laurowy.

Posiada on bowiem właściwości relaksujące i lecznicze. Poza tym działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Eksperci potwierdzili, że zmniejsza częstotliwość napadów padaczkowych, a wszystko za sprawą tego, że w swoim składzie ma olejki eteryczne.

Jak odprężyć się z wykorzystaniem tej popularnej przyprawy? Metoda jest banalna. Po prostu podpal liście laurowe i ułóż je w naczyniu ognioodpornym. Przez około dziesięć minut będziesz mógł cieszyć się aromatem wyjątkowego kadzidła.

Zapach jest tutaj kluczowy. Podczas palenia się liści uwalniane są substancje gwarantujące zmniejszenie stresu i redukcję napięcia.

Niewątpliwie warto przetestować tę metodę. Tym bardziej teraz, gdy stresowych sytuacji jest naprawdę sporo. Polacy irytują się przeróżnymi wyzwaniami dnia codziennego. Wielu martwi się o finanse, zważając na wszechobecną drożyznę i inflację. Jesień i zima mają przynieść kolejne problemy. Liść laurowy oczywiście ich nie rozwiąże, jednak pomoże w tym, by choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i złapać luz.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska jest gotowa na nowy związek?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić