Maja Budka| 
aktualizacja 

Prezent na Dzień Dziecka 2022. Pomysły dla małych i dużych

3

Dzień Dziecka, obchodzony corocznie 1 czerwca to święto, które warto spędzić ze swoimi pociechami. W 2022 roku przypada ono w środę, czyli środek tygodnia, jednak nie powinno nas to zniechęcać do wspólnych aktywności. Niektórzy rodzice doceniają swoje dzieci, obdarowując je małymi upominkami. Podpowiadamy, co kupić na Dzień Dziecka w 2022 roku.

Prezent na Dzień Dziecka 2022. Pomysły dla małych i dużych
(unsplash, Marisa Howenstine)

Dzień Dziecka. Dlaczego go obchodzimy?

Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ celem upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Obchodzony jest od 1955 roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce święto zaistniało jeszcze wcześniej. W naszym kraju i w winnych byłych państwach socjalistycznych Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku w dniu 1 czerwca. Od początku obchody dnia były związane z organizacjami zajmującymi się zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień Dziecka 2022 - pomysły na prezent

Jaki prezent na Dzień Dziecka w 2022 roku? Przed kupnem warto zwrócić uwagę na wiek smyka. Pluszak może przypaść do gustu 5-latkom. Starszym dzieciom warto podarować coś, co związane jest z ich zainteresowaniami. Istnieje wiele zabawek, które mogą dać nie tylko frajdę, ale i rozwinąć kilku i kilkunastolatka.

Gra wideo

Dzieci w różnym wieku grają w gry komputerowe. Choć ten świat wydaje się rodzicom obcy, warto mieć na uwadze, że nie jest tylko pustą rozrywką. Coraz więcej badań dowodzi, że gry komputerowe rozwijają umysł dziecka, np. umiejętność logicznego myślenia.

Ćwiczą zręczność, pomagają rozładować nadmiar energii, poprawiają nastrój, redukują stres, pobudzają wyobraźnię. I zdecydowanie nie ogłupiają. Chcąc dać dziecku prezent, z którego będzie się cieszył, postaw na grę wideo, najlepiej z ciekawą fabułą. Pamiętaj jednak, by dostosować poziom trudności gry do wieku swojego dziecka.

Klocki

Nie każdy rodzic przepada za klockami. Małe elementy rozsiane po domu potrafią tworzyć trudny do opanowania bałagan. Prawdą jest jednak, że klocki są odpowiednie dla dzieci (i nie tylko) w każdym wieku. Cechują się zróżnicowanym poziomem trudności, a przede wszystkim rozwijają zdolności manualne, kreatywność, ćwiczą myślenie analityczne. Podobnie puzzle, które po ułożeniu można oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Wspólne układanie może być także pretekstem do spędzenia czasu z dzieckiem.

Książka lub komiks

Książka to uniwersalny prezent dla każdego, nie tylko dla dorosłego. O zaletach czytania w młodym wieku można pisać sporo. Warto jednak dostosować książkę do zainteresowań i oczekiwań pociechy. Dla tych bardzo małych i niemowląt jest dużo książek sensorycznych czy ilustracyjnych wspomagających rozwój. Na półkach w księgarniach nie brakuje ciekawych pozycji młodzieżowych. Jeśli dziecko nie lubi czytać, a chcemy go do tego przekonać, warto postawić na ciekawy komiks lub album. Atlas roślin, zwierząt, książka obrazkowa o sztuce czy astronomii mogą pomóc rozwinąć u dziecka jego pasje.

Gadżet sportowy

Ruch to zdrowie, szczególnie dla dzieci. Jeśli nastolatek uprawia jakiś sport, np. piłkę nożną, pomysł nasuwa się sam. Idealnym wyborem będzie: bluzka termiczna, torba treningowa, ochraniacze itp. Dla dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie, możesz postawić na odzież sportową, paletki do badmintona, piłkę, deskorolkę, a nawet karnet na basen. Pamiętaj jednak, by trafić w gust swojego dziecka.

Zobacz także: Robot na Dzień Dziecka. "Rodzice chcą, by zabawa łączyła się z edukacją"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić