Robisz to źle. Kostkę do WC należy zawiesić inaczej

359

Choć wydaje się to banalne i oczywiste, zdaniem producentów wielu ludzi robi to źle. Wizja na umieszczenie kostki z detergentem do toalety była nieco inna. Nasuwa się więc pytanie - jak poprawnie zawiesić kostkę do WC?

Robisz to źle. Kostkę do WC należy zawiesić inaczej
Jak poprawnie zawiesić kostkę do WC? Większość ludzi robi to źle (Genialne.pl)

Nic tak nie cieszy jak wysprzątany dom. Najwięcej satysfakcji przynosi chyba czysta łazienka po długim czasie spędzonym wśród oparów detergentów i rękami bolącymi od szorowania płytek lub armatury. Często "wisienką na torcie" jest umycie toalety i zawieszenie w niej świeżej i pachnącej kostki do WC!

Pod koniec łazienkowych porządków być może nie zwracamy uwagi na sposób zawieszenia kostki do WC. Robimy to szybko i bez zastanowienia, bo przecież kto zwraca na to uwagę? Okazuje się, że producenci słynnego detergentu mają pewne obiekcje co do użycia ich produktów. Wyjaśniają, jak poprawnie zawiesić kostkę do toalety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak poprawnie zawiesić kostkę do WC? Większość ludzi robi to źle

Jak poprawnie zawiesić kostkę do WC? Większość ludzi robi to źle

Zazwyczaj robimy to podnosząc klapę i naciągając plastikową rączkę. Następnie zaczepiamy ją o rampę toalety. Nie o to jednak chodziło producentom kostek do toalety. Choć ważne, że powszechna metoda działa, to warto poznać prawidłowy sposób wieszania detergentu. Jak to zrobić?

Po wyjęciu kostki do WC z opakowania należy po prostu włożyć ją pod spód muszli. Nie musimy odchylać plastikowych elementów i podnosić klapy. Wystarczy włożyć kostkę w niewidoczne miejsce w okolicę, z której wypływa woda podczas spuszczania nieczystości. Gotowe! Szczegółowa instrukcja znajduje się na nagraniu.

Jakiej chemii najlepiej użyć do czyszczenia toalet? Oprócz Domestosu i innych środków chemicznych warto postawić na kilka domowych patentów. Niektóre z nich świetnie poradzą sobie z uporczywym kamieniem i osadami.

Warto stworzyć domowy roztwór z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego do czyszczenia toalet. 1/3 szklanki białego proszku mieszkamy z 1/4 kwaśnego płynu. Taką pastą smarujemy brudne miejsca, zostawiamy na 30 minut i szorujemy szczotką do WC. Na koniec spuszczamy wodę i wieszamy poprawnie wcześniej przygotowaną kostkę.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić