Smutny wpis matki z rady rodziców. "Nikt nie powiedział nawet dziękuję"

75

Matka z rady rodziców w przedszkolu napisała to wprost. Poszło o słowo "dziękuję" za zorganizowanie przez nią prezentów dla przedszkolaków na koniec roku szkolnego. "Zero skromności i ogłady" - skomentowała inna z matek publikując jej wpis w sieci. I wywołała tym prawdziwą burzę.

Smutny wpis matki z rady rodziców. "Nikt nie powiedział nawet dziękuję"
Członkini Rady Rodziców zwróciła uwagę na problem, została skrytykowana przez inną matkę (Facebook, PAP)

Na jednej z grup skupiających rodziców w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym jedna z kobiet z oburzeniem komentowała zachowanie innej matki z Rady Rodziców.

Poszło o organizację prezentów na koniec roku w grupie przedszkolnej, po której kobieta pełniąca funkcję przewodniczącej rady rodziców na zamkniętej grupie rodziców napisała wprost:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje
Nikt z państwa nie powiedział nawet słowa 'dziękuję'. Dosłownie nikt. To jest bardzo przykre i nie wymaga dalszego komentarza. Pamiętajmy, że przykład idzie z góry, a nasze dzieci uczą się od nas - napisała.

W reakcji na jej wiadomość, inna z matek upubliczniła wpis na grupie rodzicielskiej w sieci opatrując go dosadnym komentarzem:

Mamusie. Temat na gorąco - co wy byście zrobiły? - zapytała opisując całą sprawę i publikując fragment wiadomości z zamkniętej grupy: Jedna mamusia, która podjęła się organizacji (...) wymaga naszego podziękowania. Jej zachowanie trąci toksycznością (...)Zero skromności i jakiej ogłady i szacunku. (...) Proszę podajcie swoje spostrzeżenia, bo jestem mega ciekawa - napisała.

Na jej zachowanie ostro zareagowali inni rodzice, a ich spostrzeżenia raczej nie wypadły tak, jakby sobie tego życzyła. Rodzice zarzucili jej, że pisanie takich rzeczy na grupie w Internecie raczej nie rozwiązuje problemu.

"Masz odwagę wrzucać screeny z prywatnej grupy, ale jako anonim"? - zapytała jedna z komentujących i dodała:

Robisz z igły widły jakby okazanie komuś wdzięczności i powiedzenie dziękuję było ujmą na honorze.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić