Teściowie poskąpili na wesele. Po słowach panny młodej w sieci zawrzało

262

Przyszła panna młoda podzieliła się w sieci swoimi przemyśleniami dotyczącymi pokrycia kosztów zbliżającego się wesela. Ma mieszane uczucia w związku z tym, że rodzice podarowali jej ogromną sumę pieniędzy, podczas gdy teściowie byli znacznie mniej hojni. Internauci skrytykowali jej podejście do tematu.

Teściowie poskąpili na wesele. Po słowach panny młodej w sieci zawrzało
Przyszła panna młoda powiedziała, ile pieniędzy rodzice i teściowie dali jej na wesele (Getty Images, Bondar Yuliia)

Zorganizowanie wesela to bez wątpienia ogromny wydatek, który wbrew pozorom nigdy się nie zwróci. Jeszcze do niedawna istniała tradycja, że to rodzice państwa młodych organizowali uroczystość i w zasadzie w całości pokrywali jej koszty. Działo się tak, ponieważ wtedy ludzie pobierali się bardzo młodo i nie mieli swoich oszczędności, a czasem nawet zarobków. 

Wyznała w sieci, ile pieniędzy dostała od rodziców i teściów na zorganizowanie wesela

Obecnie jednak uległo to znacznej zmianie. Ludzie biorą śluby bliżej 30. roku życia i są w stanie pokryć koszty takiej uroczystości z własnej kieszeni. Oczywiście rodzice często chcą wesprzeć parę młodą i podarować im pewną sumę pieniędzy. Tak też było w przypadku pewnej internautki z Wielkiej Brytanii, która anonimowo poruszyła kwestię finansowania wesela na jednej z facebookowych grup.  

Przyszła panna młoda wyznała w swoim wpisie, że rodzice dali jej 24 tys. funtów, co w przeliczeniu wynosi prawie 135 tys. zł, na zorganizowanie wesela. Zaznaczyła też, że zawsze bardzo ciężko pracowali, by móc odłożyć pieniądze na edukację i wesela dla niej i jej rodzeństwa. Z jej słów wynika, że liczyła również na wkład ze strony teściów, lecz jak się okazało, nie mogła liczyć na tak hojny gest. Dodała, że rodzice jej narzeczonego wolą wydać pieniądze na wakacje niż na wesele własnego syna. 

Internauci skrytykowali podejście przyszłej panny młodej

Rodzice hojnie dali mi 24 tys. funtów jako prezent zaręczynowy, abym mogła zacząć planować swoje wesele. Mój brat ożenił się zeszłym roku i otrzymał tyle samo. Rodzice mojego narzeczonego, którzy są po rozwodzie, dali nam po 150 funtów podczas zaręczyn. Pomimo rozmawiania o planowaniu wesela nigdy nie odezwali się na temat swojego wkładu, więc mój narzeczony musiał zapytać ich wprost, czy zamierzają dać nam jakieś pieniądze – napisała kobieta.

Rodzice pana młodego po tej rozmowie dali im jeszcze dwa tysiące funtów, co w przeliczeniu wynosi ponad 11 tys. zł. 

Internauci ostro zareagowali na wpis przyszłej panny młodej. "Czy to jest żart? Naprawdę? Wolałabym, żeby moi rodzice wydali 24 tys. funtów właśnie na wakacje niż na moje wesele", "Jeśli rzeczywiście prosisz o opinię w tej sprawie, to oto moja. Myślę, że jesteś niewdzięczna i rozpieszczona" – pisali. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sesja ślubna na środku drogi. Postanowili położyć się na środku skrzyżowania
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić