Oczy tej kobiety to fenomen. Zdjęcia jej dzieci obiegły świat

557

Rasikat Azeez jest prawdziwą, naturalną pięknością. O Nigeryjce stało się głośno za sprawą jej, niezwykle rzadkich u czarnoskórych osób, błękitnych oczu.

Oczy tej kobiety to fenomen. Zdjęcia jej dzieci obiegły świat
Rasikat Azeez z córką (YouTube)

Niebieskie oczy właściwie nie zdarzają się wśród Nigeryjczyków. Choć lekarze przekonują, że z kolorem nie musi być związana wada wzroku (tak właśnie było w przypadku Rasikat), wciąż wielu ludzi żywi przekonanie, że ich posiadacze nie mogą widzieć wyraźnie.

Jedna na milion

Nic dziwnego, że Rasikat została poddana w dzieciństwie wielu testom, które potwierdziły tylko, że z jej wzrokiem jest wszystko w porządku.

Mimo powielania tego mitu, w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na operację. Marzą o błękitnych tęczówkach, które Rasikat przyniosły ogromne zainteresowanie i powodzenie wśród mężczyzn.

Kobieta nie korzystała jednak ze swojej szczególnej pozycji. Poślubiła mężczyznę, w którym się zakochała – Abdula Oma-Dadę. Para była bardzo szczęśliwa aż do momentu narodzin pierwszej córki. Gdy mąż Rasikat zobaczył, że dziecko odziedziczyło kolor oczu po matce, nie był zadowolony.

Czarę goryczy przelały narodziny drugiego dziecka – także o błękitnych oczach. Ku zaskoczeniu wszystkich, Abdul postanowił porzucić rodzinę! Podobno nie mógł znieść zainteresowania, jakie wzbudzały jego żona i córki. Z drugiej zaś strony, Rasikat zarabiała dzięki oryginalnemu wyglądowi np. grając w reklamach.

Zobacz także: Abandoned blue-eyed Nigerian woman, daughters get amazing makeover

W sprawę zaangażowała się żona gubernatora, która pomogła dojść do porozumienia zwaśnionym małżonkom. Rasikat podkreślała, że bardzo kocha męża i nie wyobraża sobie, by kolor oczu stanął na drodze ich miłości.

Historię pięknej Nigeryjki i Abdula Oma-Dady opisały lokalne media. Do sieci trafił też filmik, w którym Rasikat opowiedziała swoją historię. W nagraniu kobieta podkreślała bardzo mocno, że chce zapewnić córkom dobre wykształcenie.

Ostatecznie, Abdul zdecydował się na powrót do żony. Mężczyzna zrozumiał, że błękitne oczy żony i córek wcale nie muszą być przekleństwem. Być może za jego decyzją stały też kwestie ekonomiczne – o Rasikat zrobiło się naprawdę głośno.

Do kobiety zgłaszają się agenci z propozycjami udziału w sesjach zdjęciowych oraz reklamach. Wiele wskazuje więc na to, że błękitnooka piękność ma szanse na międzynarodową karierę i… spore pieniądze.

Co myślicie o jej oryginalnej urodzie? Faktycznie jest zachwycająca?

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska z "Królowych Życia" zaopatruje chorą na koronawirusa Edzię w prowiant
Autor: KPL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić