Trzecia para bliźniąt. Matka urodziła sześcioro dzieci w ciągu 5 lat

1

32-latka z Nowego Jorku mogą mówić o niezwykłym szczęściu. Matka, która wcześniej przyznawała, że nie chce dużej rodziny, urodziła trzecią parę bliźniąt pod rząd. Cała szóstka przyszła na świat w ciągu zaledwie pięciu lat.

Trzecia para bliźniąt. Matka urodziła sześcioro dzieci w ciągu 5 lat
W ciągu pięciu lat urodziła sześcioro dzieci (Pixabay, Facebook)

32-letnia Jolene Mckee i jej mąż 33-letni Andrew z Brooklynu w stanie Nowy Jork, mają już sporą, bo ośmioosobową rodzinę. Trzy miesiące temu matka urodziła trzecią parę bliźniaków. Jolene mówi, że sześcioro dzieci z trzech ciąż było "błogosławieństwem", ale za każdym razem nie mogła uwierzyć w to, co mówił jej lekarz.

"Nie myślałam o dużej rodzinie"

Małżeństwo bardzo chciało mieć dzieci, dlatego wiadomość o pierwszej ciąży była bardzo radosnym momentem. Jeszcze lepiej się poczuli, kiedy powiedziano im, że spodziewają się bliźniaków. Nie przypuszczali jednak, że takie słowa od lekarza usłyszą jeszcze dwukrotnie.

Nigdy nie myślałam o dużej rodzinie. Nie widziałam siebie w roli matki całej gromady dzieci. Byłam przekonana, że będę mieć jedno, maksymalnie dwoje - wspomina kobieta w rozmowie z "Mirror".

"Każda z możliwych kombinacji"

Podziw wzbudza też fakt, że rodzina ma "każdą z możliwych kombinacji" - jak nazwała to matka: siostry bliźniaczki, braci oraz parę mieszaną. 32-latka żartuje, że z mężem czują się profesjonalistami pod tym względem, ponieważ "bliźniaki to wszystko, co potrafią".

Najstarsza para bliźniąt — dziewczynki Peyton i Paige mają teraz 5 lat, Abigail i Andrew mają 3 lata, a ich najmłodsze rodzeństwo — Aiden i Jaiden — ma zaledwie trzy miesiące.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Spore wyzwanie

Dzieci przyszły na świat w dość krótkim odstępie czasowym, przez co przed rodzicami zostało postawione naprawdę spore wyzwanie. Rodzina dodaje, że często mierzy się ze zdziwieniem osób z zewnątrz.

Czasem trudno jest nadążyć z praniem. Robimy sześć partii tygodniowo - przyznaje zapracowana mama. Jesteśmy młodzi, a dorobiliśmy się sześciorga dzieci. Ludzi to zadziwia i pytają się, jak to możliwe - mówią Peytonowie.

Rodzice dodają, że każde dziecko ma zupełnie inną osobowość. "Uwielbiam obserwować, jak rozwijają się, dorastają" - dodaje szczęśliwa mama sześciorga. I choć czasem jest naprawdę trudno wszystko pogodzić, przyznaje, że nigdy nie zamieniłaby życia na inne.

Raz na 1,4 mln przypadków

BBC wylicza, że bliźnięta rodzą się średnio w jednym z 30 przypadków. Prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt zależy od wielu czynników, w tym historii genetycznej i tego, czy stosuje się leczenie niepłodności. BBC ocenia szanse dwóch par bliźniąt na 12,5 tys. do jednego, a szanse posiadania trzech "zestawów" na 1,4 miliona do jednego.

Zobacz także: Najpierw dom, potem zaręczyny? Marta i Paweł mają poważne plany
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić