W drzwiach piekarnika jest przycisk, o którym większość z nas nie wie. Jest bardzo przydatny

154

Są takie elementy wyposażenia kuchni, których mycie i czyszczenie doprowadzają do szaleństwa. Jednym z takich miejsc bywa kuchenny piekarnik, a zwłaszcza jego szyba. Okazuje się jednak, że czyszczenie jej wcale nie musi być trudne. Wystarczy poznać pewien trik.

W drzwiach piekarnika jest przycisk, o którym większość z nas nie wie. Jest bardzo przydatny
Piekarnik ma przycisk, o którym większość z nas nie wie (Getty Images)

Teoretycznie piekarnik powinno się czyścić po każdym jego użyciu. Dzięki temu do zawsze gładkiej i czystej powierzchni nie będą przywierały resztki, która zdarza się zapiekać przy kolejnym pieczeniu. Te przypalone skwarki, które wymagają godzin namaczania, irytują. Jednak najtrudniejsza do wyczyszczenia jest najczęściej brudna przednia szyba piekarnika. Szyba piekarnika często jest od środka zaparowana, a po każdym kolejnym myciu pojawia się na niej coraz więcej zacieków. Okazuje się jednak, że bez problemu można ją... wyjąć.

Na TikToku pojawiło się nagranie, które zmieniło życie milionów posiadaczy piekarników. Filmik pokazuje, jak w prosty sposób można wyjąc przednią szybę, aby ją szybko i sprawnie wyczyścić. Okazuje się, że producenci pierników zadbali o to, aby mogły być one odpowiednio czyszczone.

Wystarczy kliknąć dwa zaczepy przy podstawie drzwiczek i usunąć zasłonę z góry pokrywy. W ten sposób uzyskujemy dostęp do przedniej szyby, a dzięki temu można umyć drugą warstwę szkła.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Każdy posiadacz piekarnika wie, że czyszczenie tego urządzenia nie należy do łatwych. Przypalony tłuszcz, ukryty w zakamarkach sprzętu, potrafi być zabójczy dla przygotowywanych w nim potraw. Wypróbuj też inne proste triki i na zawsze zapomnij o przykrych niespodziankach.

Pasta do zębów wyczyści płytę indukcyjną. Brzmi niewiarygodnie? Ale działa! Także płyta indukcyjna była czasem mocno zabrudzona. Wystarczy, że przygotowywane danie wykipi i zaleje jej powierzchnię, Chcesz, żeby znowu lśniła? Wykorzystaj pastę do zębów. Rozprowadź środek na urządzeniu i pozostaw na kilka minut. Potem delikatnie zmocz i wyszoruj szczoteczką do zębów. Gotowe.

Umyj piekarnik… folią aluminiową. Folia aluminiowa nieodzownie kojarzy się z piekarnikiem. Na pewno nie raz używałaś jej do przygotowania potraw. Okazuje się jednak, że może ona mieć także inne zastosowanie. Jej giętkość i plastyczność sprawiają, że z łatwością stworzysz z niej czyścik, który rozprawi się z zalegającym brudem.

Mycie piekarnika rozpocznij od zdemontowania kratek oraz prowadnic bocznych. Następnie z kawałka folii aluminiowej zrób dużą kulkę i polej ją mleczkiem do czyszczenia lub pastą z sody oczyszczonej i wody. Wyszoruj całą powierzchnię piekarnika, razem z wewnętrzną szybą. Następnie spłucz piekarnik wodą. Gotowe.

Piekarnik z termoobiegiem. Chcesz, żeby piekarnik wyczyścił się sam? Jeśli twój model ma termoobieg, wypróbuj ten sposób: Do naczynia żaroodpornego wlej wodę i dodaj do niej trochę octu. Poziom wody musi sięgać co najmniej połowy naczynia. Następnie nastaw piekarnik z termoobiegiem na 180 stopni. Wytworzy się para wodna, która rozmiękczy stary tłuszcz, a ty łatwo usuniesz go szmatką.

Zobacz także: Dyrektor CKE mówi o poziomie tegorocznej matury. Ostrzega wszystkich, którzy chcą ją zbagatelizować
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić