Marta Kutkowska
Marta Kutkowska| 
aktualizacja 

Wrzuć ząbek czosnku do toalety. Nie uwierzysz, co się stanie

46

Czosnek to prawdziwy, skondensowany środek na wiele schorzeń. Czy zdawałaś sobie sprawę, że jego bakteriobójcze właściwości mogą się też okazać pożyteczne w gospodarstwie domowym? Wypróbuj ten trik.

Wrzuć ząbek czosnku do toalety. Nie uwierzysz, co się stanie
Czosnek ma mnóstwo zastosowań (Pixabay)

O tym niepozornym warzywie mówi się "naturalny antybiotyk". Syropem z czosnku raczyły nas już nawet nasze babcie i choć smak tego specyfiku był koszmarny, to trzeba przyznać, że okresowe przeziębienia mijały jak ręką odjął.

Składnik, który tak bezwzględnie rozprawia się z bakteriami w naszym organizmie, może być też skuteczny w czyszczeniu toalety.

Allicyna - zdrowotna superbohaterka

Allicyna należy do związków siarkoorganicznych. Jest fitonocydem, a więc substancją naturalnie wydzielaną przez rośliny, która hamuje rozwój mikroorganizmów. "Fitonocyd" oznacza dosłownie "wytępiony przez roślinę". Alliacyna ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze i wirusobójcze.

Czosnek w toalecie? To ma sens

Ta sztuczka działa i jest bardzo prosta. Wystarczy, że wrzucisz dwa ząbki czosnku do muszli na noc. Rano wystarczy spłukać wodę. Ta prosta czynność spowoduje, że w sedesie nie będzie odkładała się pleśń. Pamiętaj, by ten patent stosować dwa razy w tygodniu, a dodatkowo zwyczajnie czyścić toaletę.

Zobacz także: Czosnek - naturalny antybiotyk. Zobacz, jak go stosować, by był skuteczny
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić