aktualizacja 

Wsyp fusy z kawy do butów na noc. Wstydliwy problem zniknie

14

Nowe buty, specjalne odświeżacze, pranie - czy istnieje idealny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z obuwia? Okazuje się, że tak. Co więcej, jest naturalny i najtańszy spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Wsyp fusy z kawy do butów na noc. Wstydliwy problem zniknie
Kawa ratunkiem dla "zmęczonych" butów? (Adobe Stock)

Nieprzyjemny zapach z butów to niezwykle powszechny i wstydliwy problem zwłaszcza zimą, bo właśnie wtedy nosimy obuwie szczelnie zakrywające stopy. Jeśli zaś zakładasz takie buty również latem, prawdopodobieństwo przykrego zapachu tylko narasta pod wpływem wysokiej temperatury.

Wstydliwy problem - nieprzyjemny zapach z butów

Przyczyn nadmiernej potliwości stóp jest wiele. Jeśli ten problem występuje u ciebie niezależnie od pory roku, warto udać się do lekarza i wykonać zlecone przez niego badania.

Jeśli zaś przyczyną tej dolegliwości nie jest kwestia zdrowotna, szczególną uwagę należy zwrócić na higienę - nie tylko stóp, ale i obuwia, które zakładamy. Czyszczenie butów sportowych czy wietrzenie ich na powietrzu albo używanie specjalnych odświeżaczy to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań.

Należy również pamiętać o zakupie obuwia wykonanego z dobrej jakości materiałów. Bywa, że nieprzyjemny zapach wydziela się właśnie z wewnętrznej wkładki, która wyprodukowana jest z wątpliwej jakości materiału.

Fusy z kawy na ratunek butom

A co jeśli problem brzydkiego zapachu z obuwia tylko się nasila, a wyżej wymienione sposoby po prostu zawodzą? Na ratunek przychodzi... kawa, a dokładniej jej resztki, czyli wyschnięte fusy.

Wystarczy, że suche fusy z kawy wsypiesz do butów i tak pozostawisz je na noc. Lub co najmniej na kilka godzin. Ważne, by buty były uprzednio osuszone, tylko wtedy unikniesz przebarwień i jakichkolwiek zabrudzeń. Nie zapomnij również o dokładnym pozbyciu się resztek kawy przed założeniem już pachnącego obuwia.

Fusy po kawie to bez wątpienia najlepszy naturalny odświeżacz obuwia, który pochłania nadmiar wilgoci. Dodatkowo, jest najtańszy spośród wszystkich dostępnych na rynku i, jak twierdzą zwolenniczki ekologicznego stylu życia, jest bardzo skuteczny.

Zobacz także: Niecodzienne zastosowania musztardy. Te domowe patenty zaskakują
Autor: KOH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić