Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Zaskakujący widok w polskim mieście. "To powinno być zakazane"

89
Podziel się:

Pani Aurelia z Bytomia jest jedną z nielicznych osób w Polsce, którym udało się oswoić lisa. Polka zaznacza jednak, że zawsze musi mieć zapas kury w zamrażalce, bo inaczej w nocy drapieżnik nie da jej żyć.

Zaskakujący widok w polskim mieście. "To powinno być zakazane"
Polka oswoiła lisa. (Tarnogórski, YouTube)

Kilka dni temu pani Aurelia przyjechała z Bytomia do Tarnowskich Gór i opowiedziała w rozmowie z portalem tarnogorski.info jak wygląda życie z drapieżnikiem, którego środowisko naturalne jest w lesie. Zwierzę pochodzi z hodowli.

Lis pochodzi z fermy, miały być na futro. Uważam, że powinno to być zakazane, to są istoty wrażliwe – mówi pani Aurelia.

Bytomianka podkreśla, że jej pupil to największy lis świata rudy płomienisty. - One są zazwyczaj na futro przerabiane w fermach. On praktycznie nie miał masy mięśniowej. Leczyłam go z traumy, jest teraz poukładany, dzieci do niego przychodzą z całego miasta. Często z nim do parku chodzę. Kocha psy, śpi nawet z maltańczykiem – opowiada pani Aurelia w rozmowie z portalem tarnogorski.info.

Zawsze muszę mieć zapas kury w zamrażalce, bo inaczej w nocy nie da mi żyć. Jak go przekupię kurą, to mi odpuszcza – zaznacza bytomianka.

Lis należy do rodziny psowatych. Jest typowym drapieżnikiem, lecz zadowoli się różnorodną zdobyczą. Poluje na ssaki, głównie gryzonie, zające, ptaki w tym ptactwo domowe. Zjada jaja, pisklęta, płazy, gady, nawet owady i ślimaki. Dietę urozmaica o pokarm roślinny: jagody, maliny, jeżyny, czereśnie, śliwki czy jabłka. Jego dzienne zapotrzebowanie to ok. 0,5 kg pokarmu i wzrasta znacząco w porze wychowywania młodych.

Posiada doskonale rozwinięty słuch i węch oraz dobry wzrok, porusza się szybko, jest niezwykle zwinny i zwrotny. Większą część roku żyje samotnie w norach wykopanych przez siebie lub też przystosowuje do swoich potrzeb nory innych zwierząt.

Zobacz także: Sprytny złodziej. Nie boi się nawet drapieżników
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
Lemon
1 tyg. temu
"Pani Aurelia z Bytomia jest jedną z nielicznych osób w Polsce, którym udało się oswoić lisa." - ...a co, jest jakiś ranking czy zawody, komu się udało a komu nie?
Choroszcz
2 tyg. temu
Co z Jarkiem balbiną , dalej na silnych lekach dochodzi prawdy ?
pafel70
2 tyg. temu
dla katopislamskich przychlastów najlepsze zwierzęta są na półkach w supermarketach, albo takie, do których można strzelać (przypominam EGZEKUCJĘ 400 ptaków, które był łaskaw ROZSTRZELAĆ niejaki szyszko z kolesiami ... ptaki zostały wypuszczone z klatek pod lufy strzelb)
TylkoPytam
2 tyg. temu
A co to jest zamrażalka ? coś specjalnego do przechowywania kur ?
Gość
2 tyg. temu
Dając mu miłość dom i opiekę uratowała mu życie. Życzę obojgu wielu chwil radosci razem.
fazi
2 tyg. temu
Czasy takie, że człowiek ma większe zaufanie do zwierząt - ludzie są coraz gorsi. Podziwiam panią, że podjęła się opieki nad liskiem, ma pewnie dużo radości z takiego towarzysza
bibliamowi
2 tyg. temu
Żeby już szybko nastał koniec świata związany z powrotem Jezusa Chrystusa i nie będzie już zabijania zwierząt na nowo stworzonej ziemi, nie będzie śmierci, chorób, Putinów. "I widziałem nowe niebo i nową ziemię albowiem pierwsze przeminęły... I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły" - Apokalipsa 21,1-5.(Biblia)
RAF
2 tyg. temu
Zwierzęta tak czy inaczej muszą być zabijane. Jeśli się zbyt rozmnożą będą niszczyć uprawy roślinek i nawet wegetarianie pomrą z głodu. Wyobraźcie sobie co by się działo gdyby nie było odstrzału dzikich zwierząt, a domowym pozwolono na niczym nieograniczone rozmnażanie.
MAREK
2 tyg. temu
ZAKAZNE POWINNO BYC HODOWANIE ZWIERZAT NA FUTRA!!!TO JEST ZBOCZENIE LUDZKIE!!!
sagittarius
2 tyg. temu
"Uważam, że powinno to być zakazane, to są istoty wrażliwe" - a zające, na które polują lisy nie są istotami wrażliwymi?
yaro
2 tyg. temu
Rozumiem, że dzikie lisy po te czereśnie włażą na drzewa ???
xoxoxo
2 tyg. temu
W "zamrażalce", powiada, no i wszystko wiadomo
maciek
2 tyg. temu
ochrona środowiska, powinien zostać wprowadzony zakaz roznoszenia po domach reklam i ulotek, zaśmiecają środowisko,,rozrzucane powodują bałagan, trzeba je potem utylizować.
Pimpek
2 tyg. temu
Dla chcących liska w domu. Lisy wydzielają intensywne zapachy przez gruczoły łojowe i przyodbytnicze. Jeśli lis się wystraszy, zmienia się też jego zapach, intensyfikuje się i staje się nieprzyjemny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić