oprac. Przemysław Bociąga| 

Ketchup jak szwajcarski scyzoryk. Zastosowania, o których nie miałeś pojęcia

4
1/6

Produkt nie tylko do kuchni

Produkt nie tylko do kuchni
(123RF)
0
0
2/6

Poleruj miedziane przedmioty

0
0

Plamy z miedzianych przedmiotów, takich jak garnki czy ozdoby, łatwo usunąć właśnie ketchupem. Wystarczy wziąć go na watkę i cierpliwie polerować okrężnymi ruchami. Po takim traktowaniu będą piękne i lśniące jak nowe.

3/6

Odbuduj włosy po kąpieli na basenie

0
0

Maseczka z ketchupu wydaje się kontrowersyjnym, choć niewątpliwie smakowitym pomysłem. Ale to naprawdę dobra rada dla osób, których włosy zniszczone są od częstych kąpieli w chlorowanej wodzie. Ketchup nie jest "agresywną chemią", więc można po nałożeniu go na włosy trzymać przez 20 minut, a potem dokładnie spłukać, żeby do naszej fryzury nie zleciały się muchy i wygłodniali amatorzy grilla.

4/6

Daj dzieciom (i dorosłym) trochę frajdy

0
0

Oczywiście poza frajdą wynikającą z pochłaniania hot-dogów z ketchupem. Każde przebranie za potwora lub nawet superbohatera, czy to na halloween, czy zabawę karnawałową, będzie pełniejsze po uzupełnieniu dużą dozą (sztucznej) krrrrrrrwi. Dzięki niej zwykła biała podkoszulka może zmienić się w świetne przebranie. A że potem trzeba będzie prać? Nie będzie to chyba pierwszy raz, kiedy trzeba doprać plamy z ketchupu, prawda?

5/6

Użyj butelki jako narzędzia kuchennego

0
0

Plastikowe butelki to zło dla środowiska. Chyba że wykorzystywać je wielokrotnie – wtedy z punktu widzenia ekologii wszystko jest w porządku. Niezbyt estetyczna plastikowa tuba po ketchupie może okazać się niezastąpiona przy robieniu naleśników. Do dokładnie umytej butelki nalej ciasto o odpowiedniej gęstości i zakręć oryginalnym dziubkiem. Dozowana przezeń porcja ciasta przy odrobinie wprawy będzie idealna na jedną porcję ciasta na patelni.

6/6

Zrób ketchupowe kulki, by były pod ręką

0
0

Jest tylko jedna rzecz mniej ekologiczna od plastikowego opakowania: jednorazowe plastikowe opakowanie. Jeśli więc lubisz jednorazowe porcje ketchupu, możesz zamrozić je w foremce na kostki lodu w domowym zamrażalniku i wyjmuj pojedynczo, w miarę potrzeby. Nie tylko do przyprawiania frytek czy kiełbasy, lecz także do zagęszczania sosów, przygotowywania dipów czy marynowania mięs.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić