Tydzień picia wody po ogórkach. Co się stało później?

9

Picie wody po ogórkach nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Co jednak ciekawe, sok z marynaty zawiera sporo cennych składników. Portal kobieta.wp.pl donosi, co się dzieje po tygodniu systematycznego picia tego nietypowego napoju.

Tydzień picia wody po ogórkach. Co się stało później?
Kiszone ogórki (Pixabay)

Osób, które kiszą ogórki, jest bardzo dużo. Najczęściej woda z kiszonek jest przez nie wylewana. Czy myśleliście kiedyś o tym, że można by ją wykorzystać np. do ugaszenia pragnienia?

Okazuje się, że woda z kiszonych ogórków ma wiele cennych właściwości. To wręcz idealny napój dla sportowców czy osób będących na diecie. Wszystko za sprawą tego, że nie zawiera tłuszczu i cukru.

Kobieta.wp.pl donosi, że woda po ogórkach jest bogata w przeciwutleniacze, które opóźniają starzenie i chronią przed wieloma chorobami. Taka woda pozytywnie pływa na florę bakteryjną organizmu i pomaga w walce z grzybicami układu pokarmowego.

Ponadto woda po ogórkach odświeża oddech. Potrafi dobrze nawodnić organizm po wysiłku fizycznym, a poza tym dostarcza witamin.

Woda po ogórkach. Same pozytywne efekty

Portal kobieta.wp.pl. podaje, że jedna z blogerek przez tydzień wypijała po kieliszku wody po ogórkach. W kolejnych dniach spotkało ją zaskoczenie. Intensywnie trenowała, a mimo to nie pojawiały się u niej skurcze mięśni. Ponadto dzięki wodzie po ogórkach wyeliminowała nieświeży oddech. Skutków ubocznych nie zaobserwowała.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić