aktualizacja 

Wszędzie spada, w Polsce rośnie. Ten alkohol Polacy upodobali sobie w 2020 r.

14

W poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" opublikowano zaskakujące dane. Okazuje się, że w przeciwieństwie do innych państw Polacy podczas pandemii wypili więcej pewnego alkoholu niż zwykle.

Wszędzie spada, w Polsce rośnie. Ten alkohol Polacy upodobali sobie w 2020 r.
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Okazuje się, że Polacy konsumują coraz więcej wina. Jak wynika z danych opublikowanych w "Pulsie Biznesu" w naszym kraju przez ostatni rok wzrosła sprzedaż tego trunku. Sytuacja jest wyjątkowa, gdyż wzrost jest przeciwieństwem spadków, które zanotowano w innych krajach Europy.

W 2020 roku zaimportowaliśmy 3 miliony litrów wina więcej niż rok wcześniej. W ciągu trzech kwartałów wartość importu wzrosła o 4,3 proc. rok do roku, przekraczając miliard złotych. Zjawisko jest interesujące, gdyż odnotowano je w kraju słynącym z zamiłowania do picia przede wszystkim wódki i piwa. Dystrybucji trunku nie pomogło zapewne również zamknięcie gastronomii, czy teoretycznego zakazania sprzedaży alkoholu przez internet.

Przodują Włochy

Cały rynek zanotował w 2020 roku wzrost. Jak podaje Nielsen, od listopada 2019 do października 2020 r. sprzedaż detaliczna wina zwiększyła się rok do roku o 9,9 proc. w ujęciu wartościowym, a ilościowo o 6,5 proc. Polacy najchętniej sięgają po wina z Włoch. Cenią sobie również te z Niemiec i Hiszpanii.

Zobacz także: OZE w Polsce. W jakim kierunku zmierzamy?
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić