Fatalne nawyki kierowców. Tego musisz unikać

16

Wielu kierowców ma szkodliwe nawyki. Lista zachowań, które wręcz trzeba wyeliminować, jest naprawdę długa. Podpowiadamy, z czym należy walczyć.

Fatalne nawyki kierowców. Tego musisz unikać
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Sporym problemem jest nieprawidłowa pozycja za kierownicą. Jeżeli ktoś o to nie zadba, to mogą pojawić się bóle pleców i innych części ciała. Poza tym w przypadku siedzenia zbyt blisko kierownicy, zwiększa się ryzyko odniesienia poważnych obrażeń podczas wypadku.

Wielu kierowców lubi wyciskać paliwo niemal do ostatniej kropli. To również błąd. Jeżdżenie na rezerwie może źle wpływać na układ paliwowy. Szkodliwa może okazać się ponadto jazda na zbyt niskich obrotach.

Brak sygnalizacji manewrów to kolejna karygodna rzecz. Podobnie jak nieprawidłowe wyprzedzanie - "wyskakiwanie" zza pojazdu i przyspieszanie dopiero wtedy, gdy znajdujemy się na drugim pasie.

Kierowco, tego nigdy nie rób!

Do fatalnych nawyków zaliczyć można ponadto jazdę "na zderzaku" oraz używanie telefonu podczas jazdy. Serwis autoblog.pl podkreśla poza tym, że nigdy nie powinniśmy ignorować usterek.

Niechlubne jest też przewożenie śmieci w samochodzie. Warto choć od czasu do czasu zadbać o to, by pozbyć się rzeczy, które totalnie do niczego już się nie przydadzą.

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić