aktualizacja 

Jak z filmu Barei. Taki autobus jeździł po Małopolsce

144

Takie rzeczy tylko w Polsce. Po Małopolsce jeździł autobus przywodzący na myśl komedie Barei. Fotele pasażerów były przytwierdzone do podłogi na pomocą... drewnianych kołków i trytytek. To jednak nie koniec. Pojazd woził ludzi na linii regularnej mimo pękniętej szyby i felgi oraz popsutych drzwi.

Jak z filmu Barei. Taki autobus jeździł po Małopolsce
Taki autobus jeździł po Małopolsce (ITD)

Sprawę nagłośniła małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W minioną środę inspektorzy skontrolowali w Krakowie autobus, którego stan przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Nawet doświadczeni funkcjonariusze łapali się za głowy.

Taki autobus jeździł po Małopolsce

Kontrola stanu technicznego wykazała szereg usterek zagrażających bezpieczeństwu pasażerów. W oczy inspektorów rzuciły się przede wszystkim fotele. Były przytwierdzone do podłoża za pomocą prowizorycznych, krzywo wyciętych drewnianych kołków. Te z kolei przymocowano trytytkami i gwoźdźmi.

Na tym jednak "niespodzianki" się nie skończyły. Funkcjonariusze małopolskiej ITD odkryli, że autobus woził pasażerów mimo pękniętej felgi jednego z kół. Uszkodzona była także przednia szyba w pojeździe, a tylne drzwi od bagażnika się nie zamykały.

W tej sytuacji za stwierdzone usterki inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazali jego kierowcy dalszej jazdy oraz ukarali go mandatem karnym - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Za narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo odpowie także przewoźnik. Zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne. Ewentualna kara może wynieść 2 tys. zł.

Internauci mają ubaw

Choć stan autobusu stanowił zagrożenie dla podróżnych, prowizoryczne "podreperowanie" usterek rozbawiło internautów. Pod postem Inspekcji Transportu Drogowego na Facebooku pojawiło się wiele ironicznych komentarzy.

Ale partacze. Nie od dziś wiadomo, że tylko szara taśma - napisała jedna z osób.
A zamiast silnika powinien być koń. Tylko co jest winne biedne zwierzę, że kierowca baran - ironizował inny internauta.
Przy tych cenach za opał to jechał jak lord na drewnie - zażartowała kolejna osoba.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: ZUS płaci 150 zł za przelanie kilku groszy. "Liczba takich emerytur rośnie. Ludzie sami na to zapracowali"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić