Kierowca TIRa nie zdążył wyhamować. Nagranie rozpaliło internautów

180

Na jednej z tras S7/S8 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Rejestrator jazdy jednego z kierowców nagrał wypadek samochodu osobowego i ciężarówek.

Kierowca TIRa nie zdążył wyhamować. Nagranie rozpaliło internautów
Kierowca ciężarówki nagrał wypadek (YouTube)

Mokra nawierzchnia jest ostatnimi czasy powodem wielu wypadków. Rozpędzone samochody łatwiej łapią na niej poślizg, przez co na polskich drogach dochodzi tej jesieni do wielu incydentów. Do jednego z nich wyszło 21 października na jednej z dróg ekspresowych.

Wypadek na drodze ekspresowej w Polsce nagrał rejestrator jazdy. Wideo zostało przesłane do kanału STOP PIRAT i opublikowane na YouTube. Widać na nim jak na klikupasmowej mokrej jezdni doszło do zderzenia tira z samochodem osobowym. Mniejszy pojazd wylądował na barierkach. Jadący ciężarówką autor nagrania nie zdążył wyhamować i z impetem uderzył w drugiego uczestnika wypadku. Siła uderzenia była na tyle duża, że pękła mu szyba.

Internauci zwrócili uwagę na przytomną reakcję autora nagrania. Kierowca wiedział, że nie zdąży wyhamować ciężarówką i uderzy w pojazd przed sobą. Pomimo zagrożenia nie zmienił odruchowo pasa na lewy, gdyż widział, że poruszały się nim inne auta. Gwałtowna reakcja mogłaby spowodować jeszcze większe zderzenie z dużo gorszymi skutkami.

Dobrze, że nie odbił w lewo bezmyślnie - napisał komentujący.
Ale co interesujące, TIR z kamerką pewnie by mógł odbić w lewo, ale osobówki lewym pasem jechały, wiec uznał, że lepiej przywalić w naczepę niż osobówkę na balustradzie rozsmarować - zwrócił uwagę internauta.
Zobacz także: Czy Mata pracuje 18 godzin dziennie
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić