Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
|

Kierowco, zapamiętaj tę datę. Zmiany od 4 września

47
Podziel się:

Już wkrótce urzędy rejestrujące pojazdy przestaną wydawać nalepki kontrolne z numerami rejestracyjnymi. Zmiany wejdą w życie na początku września.

Kierowco, zapamiętaj tę datę. Zmiany od 4 września
We wrześniu koniec naklejek na szybę (Getty Images)

Zmieniają się przepisy dla kierowców. Od 4 września nalepka kontrolna przestaje obowiązywać, więc będzie ją można traktować jako ozdobę lub pamiątkę - podaje serwis autokult.pl. Będzie można ją też bez żadnych konsekwencji zerwać.

Obowiązek naklejania takiej nalepki z numerem rejestracyjnym pojazdu regulowały przepisy ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Chodzi o rozdział drugi, poświęcony warunkom dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3. 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną - mówiła dotychczas ustawa.

Od 4 września 2022 wykreślona będzie część "a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną". To samo stanie się m.in. w art. 73 i 75, które mówią o rejestracji pojazdu i wydawanych dokumentach. Nalepka zniknie też z artykułów 76, 78 i 79.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
rb26dett
3 miesiące temu
Ja się zastanawiam na co te głupie nalypki kontrolne? Szyby w niektórych samochodach są droższe niż ta dziadowska nalypka. A weź ją potem odklej. Po co w ogóle dwe tablice rejestracyjne? Jedna nie styknie? Mogłaby ta z tyłu zostać! Po co ta karta pojazdu? Nie za dużo tych dokumentów? Masakra, aha i te dowody rejestracyjne, zwłaszcza rubryki, gdzie są przeglądy podbijane. Nie można było więcej tego, niż te marne 6? :/
Bandyci,
3 miesiące temu
rosyjscy mordercy.
Kierowca
3 miesiące temu
Kiedy rejestracja z centralnego komputera, jak jest już od wielu lat w krajach skandynawskich? Numer rejestracyjny auta na stałe do niego przypisany, sklepy, warsztaty mają stały dostęp do tych danych. Idę do sklepu czy warsztatu podaję rejestrację auta i sprzedawca lub mechanik bezbłędnie wiedzą o jaką część do zakupu lub wymiany mi chodzi. A co teraz się dzieje? Po drogach każdej pipidówy na północy jeżdżą miejscowe auta z rejestracjami Wrocławia (DW) czy Warszawy (WE, WX), więc i tak komuś z zewnątrz nic to nie mówi, skąd to auto.To lepsza jest już ta rejestracja stała, centralna.
Kierowca
3 miesiące temu
Lepiej tej nalepki z szyby nie zrywać. Każda koalicja rządząca lubi majstrować przy prawie drogowym, uprzykrzać życie głównie kierowcom dwuśladów.. Od jesieni przyszłego roku, gdy zmieni się ten rząd( nie mam wątpliwości!) to i nalepki mogą być znowu obowiązkowe.
ochronażycia
3 miesiące temu
DLACZEGO BLOKOWANE SĄ KOMENTARZE? OSTATNIO OD DAWNA JESTEŚMY STARSZENI WOJNĄ, UŻYCIEM BRONI ATOMOWEJ, CZARNOBYLEM, CHEMICZNEJ, BIOLOGICZNEJ, PANDEMIAMI-CZY NIE ZOSTAŁY JUŻ UŻYTE... A CO WTEDY Z KONSTYTUCYJNYM PRAWEM DO OCHRONY ŻYCIA? CZY SKARB PAŃSTWA BĘDZIE WYPŁACAŁ ODSZKODOWANIA I ZADOŚĆ UCZYNIENIA RODZINOM?
Patologia
3 miesiące temu
Debilizm rządu goni debilizm.
Pamiętajmy
3 miesiące temu
Koniec dodatków cov-id = koniec plandemi.
PraWnik
3 miesiące temu
Arr. 71.1 - auto zarejestrowane jest dopuszczone do ruchu.... Tępy glina chcąc wystawić 1500 PLN mandatu za Brak Przeglądu...Łamie prawo!! Nie przyjmować!!!
arkadiusz9021
3 miesiące temu
No i co w związku z tym?
Elo
3 miesiące temu
System rejestracji pojazdów jest tak skonstruowany żeby nabijać kasę.
PiS ustawa ++
3 miesiące temu
Po jeszcze głębszym przemyśleniu głębokiego przemyślenia jestem przeciw zakazu Po głębokim przemyśleniu jestem jednak przeciw przeciwko zakazowi, który zakazuje zakaz wydawania zakazanych nalepek
Takzetego
3 miesiące temu
We wrześniu ceny benzyny będą takie że te naklejki co najwyżej na rower
PiS ustawa
3 miesiące temu
Jestem przeciwko zakazowi, który zakazuje zakaz wydawania zakazanych nalepek
Haha
3 miesiące temu
Ostatnio wprowadzili tyle gupich przepisów że do września już nikt nie będzie miał prawa jazdy. Najwyżej dziadki jedzące do kościoła
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić