aktualizacja 

Kobieta wymusiła na skrzyżowaniu. Dostała 2000 zł mandatu

61

Takie sytuacje są, niestety, na porządku dziennym. Kierowcy się spieszą, kombinują na drogach i wymuszają. W tym wszystkim zapominają, że na szali kładą zdrowie swoje i innych uczestników ruchu. Przykładem tego jest sytuacja z ulic Pruszkowa.

Kobieta wymusiła na skrzyżowaniu. Dostała 2000 zł mandatu
Kierująca Volvo postanowiła skręcić w lewo z pasa do jazdy na wprost (YouTube)

Na kanale "Stop Cham" pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak kierująca Volvo wymusza pierwszeństwo i zderza się z kierowcą Renault.

Kobieta chciała skręcić w lewo, podczas, gdy autor nagrania miał pierwszeństwo, gdyż jechał na wprost.

Jakby tego było mało - kobieta skręcała w lewo z...pasa do jazdy na wprost. Aż dziw, że poszkodowanym był jedynie autor nagrania, a nie więcej osób, gdyż takiego zachowania nie sposób było przewidzieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Parking w Katowicach za miliony świeci pustkami. Pojechaliśmy to sprawdzić
Kierująca Volvo skręcając w lewo z pasa do jazdy prosto nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Renault i doszło do zdarzenia. Autor nagranie trafił do karetki a później do szpitala, z którego wyszedł tego samego dnia. Jak informuje autor, sprawczyni została ukarana mandatem wysokości 2000 zł - czytamy w opisie filmu.

Internauci wściekli. "Kary w Polsce!"

Wśród komentujących nie zabrakło osób, które twierdziły, że autor nagrania mógł tego wypadku uniknąć. Wystarczyło po prostu hamować, ale bo jechać o połowę wolniej.

Jednak ci, którzy byli po stronie autora nagrania, nie mogli uwierzyć w to, jak niską grzywnę finalnie usłyszała sprawczyni wypadku.

Chodzi przede wszystkim o porównanie z sytuacją, jaka nieco wcześniej wydarzyła się na ulicach Katowic. Mężczyzna, który utknął w samochodzie na przejściu dla pieszych, chciał się z tego przejścia wycofać.

Niestety, w momencie gdy rozpoczął manewr cofania, usłyszał łupanie do okien samochodu. Gdy je uchylił, spostrzegł cztery osoby, z których każda twierdziła, że w wyniku jego cofania, została w jakiś sposób poszkodowana.

Mężczyzna zgodził się na wezwanie policji. Mundurowi wlepili mu mandat opiewający na 2500 zł i zarządzili 15 pkt karnych. Tym samym mężczyzna, który miał już na swoim koncie 10 pkt karnych, stracił prawo jazdy.

Zobacz także: Wypadek na skrzyżowaniu w Pruszkowie #1470 Wasze Filmy
2000 zł za spowodowanie wypadku co skutkowało posłaniem autora nagrania do szpitala, oraz zniszczenia mienia o dużej wartości
2500 zł i 15 punktów za cofnięcie na przejściu, czego wynikiem było najechanie na 4 pieszych, którym nic się nie stało - dodał następny.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić