aktualizacja 

Stracił prawo jazdy. Nagrał pieszych i zadaje pytanie

104

Ostatnio w centrum Katowic doszło do nietypowego zdarzenia. Mężczyzna źle ocenił sytuację i wjechał na przejście dla pieszych, miał potrącić cztery osoby. Sytuacja wygląda jednak mocno niejednoznacznie.

Stracił prawo jazdy. Nagrał pieszych i zadaje pytanie
Nagranie ze zdarzenia w Katowicach generuje spore wątpliwości co do słuszności kary dla kierowcy. (YouTube, Stop Cham)

W sieci właśnie pojawiło się nagranie ze zdarzenia, do jakiego doszło 13 kwietnia w centrum Katowic. Filmem podzielił się sprawca tego incydentu, który jednocześnie wyczerpująco opisał całą sytuację.

Mężczyzna popełnił błąd, wjeżdżając na przejście dla pieszych bez możliwości opuszczenia skrzyżowania. Po chwili chciał zjechać z pasów, powoli cofając. To napotkało się z reakcją osób znajdujących się za pojazdem, którzy - uderzając w samochód - ostrzegali kierowcę o ich obecności. Jak twierdzi kierowca, ich reakcja była niewspółmierna do wagi zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kamiński nie wykonał decyzji Morawieckiego? “Powinna być wykonana”

- Potrąciłem czworo ludzi na pasach tak mocno, że "wymagali hospitalizacji"... Na nagraniu widać, z jakim impetem "wjeżdżam jednej osobie na stopę, drugą uderzyłem w kolano". Dwie starsze panie twierdzą, że ich nie uderzyłem, ale musiały odskoczyć i teraz ich kostka boli. Efekt? Po 74 minutach czekania na policję starsze panie zapomniały którą boli która noga - twierdzi kierowca.

Sytuacja miała swój dalszy, dość nieoczekiwany przebieg. Czworo ludzi, którzy uważali się za osoby poszkodowane, stanęło przed maską samochodu i zaczęło uderzać w pojazd. Dodatkowo jedna z osób zaczęła wyrywać lusterko. W tym momencie kierowca - przestraszony zdarzeniem - omyłkowo zapomniał o sprzęgle podczas uruchamiania pojazdu na biegu, przez co samochód szarpnął do przodu. Piesi potraktowali to jako próbę ponownego potrącenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Potrącił" 4 osoby na przejściu i stracił prawo jazdy - szopka w Katowicach #1469 Wasze Filmy

Stracił prawo jazdy. Ma wątpliwości, czy słusznie

Nacisk ze strony pieszych sprawił, że mimo wyrozumiałości policjantów kierowca poniósł dotkliwą karę. Sprawca otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Ze względu na fakt, że posiadał już na swoim koncie 10 punktów, stracił prawo jazdy.

Kierowca nie umywa rąk i zdaje sobie sprawę, że zawinił. Pyta jednak, czy tak dotkliwa kara na pewno jest współmierna do dokonanego czynu:

Nie będę się wykręcał. Ale czy utrata prawa jazdy jest adekwatną karą?
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić