aktualizacja 

Nie ustąpiła pierwszeństwa. Wyjechał prosto pod koła ciężarówki

154

Praktycznie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jakim zagrożeniem mogą być samochody ciężarowe. Mają one wydłużoną drogę hamowania, ograniczoną widoczność i ciężej jest im manewrować. Niestety, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ciężarówka może pojawić się przed maską naszego samochodu właściwie w każdej chwili. Przekonał się o tym kierowca osobówki, który 13 grudnia jechał DK 12 przez miejscowość Dzielna w woj. łódzkim.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. Wyjechał prosto pod koła ciężarówki
Kierowca wyjechał z podporządkowanej prosto na ciężarówkę (YouTube)

O sytuacji na drodze bardzo często decydują sekundy. Tak też było tutaj, jak osobówka skręciła z podporządkowanej - prosto pod koła rozpędzonej ciężarówki.

Kierowca ciężarówki jechał z nadmierna prędkością, wyprzedzając na podwójnej ciągłej , skrzyżowaniu i przed przejściem dla pieszych. Dzięki szybkiej reakcji męża (awaryjne hamowanie) nie zostaliśmy staranowani przez auto ciężarowe. Proszę o udostępnienie filmu może uda się złapać tego dek... - napisała żona kierowcy przy nadesłanym na kanał Stop Cham filmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźny wypadek ciężarówek. Kamery na obwodnicy Lublina wszystko nagrały

Oczywista wina nagrywającego!

Chociaż całe zdarzenie wyglądało bardzo niebezpiecznie i bez wątpienia, kierowca ciężarówki złamał kilka przepisów w jednym momencie, według komentujących to autor filmu doprowadził do niebezpiecznej sytuacji.

"Niestety, ale znak Ustąp pierwszeństwa mówi o tym, ze pierwszeństwa trzeba udzielić każdemu kto jest na głównej drodze, nawet temu piratowi, który jechał ciągnikiem siodłowym" - zauważył w komentarzu Przemysław.
Miałeś szczęście, nie mógł na podwójnej wyprzedzać ale ty musisz i tak ustąpić - dodał Michał.
Zgodnie z przepisami ruchu drogowego nagrywający byłby winny kolizji jeżeliby do niej doszło . (Ma znak A7 który mówi że musi ustąpić wszystkim pojazdom poruszającym się drogą główną). A kierowca ciężarówki dostałby mandat za przekroczenie podwójnej ciągłej oraz wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Nagrywający skoro też widział wyprzedzającą samochody na tym odcinku drogi nie powinien wyjeżdżać z drogi podporządkowanej. No kierowca ciężarówki zachował się bardzo nieodpowiedzialnie - dodał Jakub.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyjazd z podporządkowanej pod ciężarówkę wyprzedzającą na skrzyżowaniu #1330 Wasze Filmy

Kierowcy zgodnie przyznali, że sytuacje takie, jak ta na filmie, uczą pokory i tego, że przy włączaniu się do ruchu zawsze należy się kilkukrotnie rozejrzeć, nim się to zrobi.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić