Wyprzedził ciężarówki. Kierowca Audi mu nie odpuścił

50

Na kanał StopCham na YouTube trafiło nagranie z trasy S5 na wysokości miejscowości Śmigiel. Autorem filmiku był kierowca busa, na którym postanowił się zemścić kierowca Audi. Poszło o wyprzedzanie.

Wyprzedził ciężarówki. Kierowca Audi mu nie odpuścił
Kierowca Audi postanowił zabawić się w szeryfa drogowego (YouTube)

Na nagraniu widzimy, jak kierowca busa po wyminięciu ciężarówki zjeżdża na prawy pas. Zaraz po nim robi to osobowe Audi, którego kierowca zjeżdża przed busa i zaczyna go blokować. Bus ma prędkość 110 km/h, ale przez zachowanie kierowcy Audi musiał hamować do 80 km/h. Usiłuje go wyprzedzić - dwukrotnie. Za pierwszym razem Audi wyjeżdża także na lewy pas, a za drugim - przyspiesza na prawym, przez co bus nie jest w stanie go wyprzedzić.

Chyba jechałem zbyt wolno (110km/h), bo z taką też prędkością wyprzedałem dwa tiry - podpisał filmik autor nagrania.

Kierowca busa był winny?

To jeden z niewielu w ostatnim czasie filmów na kanale StopCham, gdzie autor nagrania nie kompromituje sam siebie. W komentarzach od razu zawrzało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyprzedził radiowóz na skrzyżowaniu. Policjanci nie mieli litości
Nigdy nie zrozumiem tej logiki: musiałem przez niego wytracić prędkość na kilkanaście sekund, przez co zmarnował mi całe 2.5 sekundy na całej trasie! Teraz muszę to nadrobić tracąc kolejne pół minuty na jego wyhamowanie!
Nie ogarniam tego jak w dobie wszechobecny kamerek w samochodach można robić takie rzeczy

- pisali komentujący.

Jednak niektórzy komentujący podkreślali, że nie widać, jak kierowca busa zachowywał się wcześniej. Jeden z internautów zauważył, że kierowca busa sam przyznał się do tego, że wyprzedzał tiry z prędkością 110 km/h. Jego zdaniem naruszył w ten sposób prawo, gdyż podczas manewru wyprzedzania utrudniał jazdę innym pojazdom.

No rzeczywiście musieli wyhamować ze 120 do 110 km/h i jechać tak przez 30 sek.... - odpisał z ironią następny internauta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szeryf w Audi na S5 #1321 Wasze Filmy

Dyskusja zeszła na poziom absurdu, gdzie autor komentarza o utrudnianiu jazdy innym pojazdom stwierdził, że samochody lewym pasem nie jeżdżą 110 km/h a 160 km/h i prawo zakazuje wyprzedzania pojazdom, które ten ruchu utrudniają, bez względu na to, czy jest on w limitach prędkości, czy ponad nie. Tymczasem przepisy wyraźnie mówią o tym, że na drodze ekspresowej dwujezdniowej, samochody osobowe mogą jechać z prędkością maksymalnie 120 km/h.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić