Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Psychopaci za kółkiem. W czołówce bmw, audi i... Trzecie miejsce zaskakuje

172
Podziel się

Eksperci przeprowadzili badanie wśród kierowców na temat ich zachowania na drodze. Okazuje się, że w grupie 2 tys. osób, najbardziej nieodpowiedzialnie zachowywali się kierowcy BMW. W czołówce rankingu są też Audi oraz... Fiat. Zbadano też jakie kolory i rodzaj napędu mają "najbardziej niebezpieczne" samochody.

Psychopaci za kółkiem. W czołówce bmw, audi i... Trzecie miejsce zaskakuje
Najbardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze mogą "pochwalić się" kierowcy BMW (Getty Images)
bEUtsHxh

Kierowcy na drodze nie zawsze zachowują się odpowiedzialnie, czasami potrafią naprawdę zaskoczyć. Niebezpieczne manewry czy zbyt szybka jazda mogą doprowadzić innych uczestników ruchu drogowego do szału, a także stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Najbardziej nieodpowiedzialne zachowanie na drodze

Niektórzy na takich kierowców mówią, że "zachowują się, jak psychopaci". Eksperci postanowili zbadać, w jakim stopniu ma to związek z rzeczywistością i zbadali grupę 2 tysięcy kierowców. O wynikach poinformował portal scrapcarcomparison.co.uk.

bEUtsHxj

Eksperci poprosili kierowców o wykonaniu testu psychologicznego, który pokazał, właściciele jakich pojazdów mają największe skłonności do nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Zbadano między innymi poczucie własnej wartości i brak wyrzutów sumienia lub poczucia winy.

W czołówce BMW, Audi i ... Fiat

Okazuje się, że największe tendencje psychopatyczne mają kierowcy BMW, którzy uzyskali średnio 12,1 punktów na 36. Na drugim miejscu w badaniu uplasowali się kierowcy Audi z wynikiem 11,7. Nieco zaskakującym może być jednak trzecia pozycja w rankingu.

bEUtsHxp

Tam uplasowali się kierowcy... Fiata, którzy mają średni wynik 7 na 36 punktów. W pierwszej piątce są też użytkownicy pojazdów marki Mazda oraz Hondy, którzy uzyskali odpowiednio 6,4 i 6,3 punktów na 36. Średni wynik spośród wszystkich kierowców wynosił 6,6.

Z kolei najbardziej odpowiedzialnym zachowaniem — według przytoczonego badania — mogą pochwalić się kierowcy Skody, których średni wynik to zaledwie 3,2 na 36. Oznacza to, że użytkownicy tych znanych czeskich samochodów nie wykazują klasycznych cech psychopatycznych.

bEUtsHxq

Istotną rolę odgrywa napęd i kolor

Eksperci zbadali też, jak cechy psychologiczne kierowców zależą od rodzaju napędu samochodu. Okazuje się, że najbardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze mogą "pochwalić się" właściciele pojazdów elektrycznych, którzy otrzymali 16 punktów na 36. Z kolei najniżej w tym rankingu są samochody z silnikiem benzynowym.

Badacze zwrócili też uwagę na kolor samochodu. Okazuje się, że cechy zbliżone do psychopatii wykazują kierowcy pojazdów o kolorze złotym. A najniżej w tym rankingu uplasował się z kolei kolor czerwony, mimo że właśnie samochody o tym zabarwieniu kojarzą nam się zwykle z szybkością.

Zobacz także: Tragedia w Waukesha. Rozpędzony samochód wjechał w paradę bożonarodzeniową
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUtsHxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
rer
6 dni temu
ciekawe, bo za kolor czerwony sa zwyzki w ubezpieczalniach, bo rzekomo najczesciej samochody tego koloru biora udzial w wypadkach.
Jeckyl and Hy...
1 tyg. temu
A ja jezdze i fiatem i skoda
Jarek
1 tyg. temu
Najbardziej niebezpieczni kierowcy to posiadacze Scenic ,picasso itp. dodatkowo kaszkiety i wąsaci
bEUtsHxL
Skoty Pipen
1 tyg. temu
A my w piątkę jeżdziliśmy na treningi Buls Fordem Fiestą .
BMW driver
1 tyg. temu
Pompowanie marki czy nikt nie wie że sprzedaż skody spadła dramatycznie i jest na progu bankructwa , pierdoły piszcie i tyle.
Ukkk
1 tyg. temu
Jestem zdania, ze dostepnosc do aut o duzej pojemnosci, mocy powinna byc ograniczona wiekowo. 18- 22 - do 700 cm, 23- 30- do 1000 cm, 31- 44- do 1600 cm, od 45 bez ograniczen.
Kuku
1 tyg. temu
Cos w rodzaju pasjnsa lub wrozenia z fusow
Ksiondz
1 tyg. temu
Tymi maskami jeżdżą ludzie dobrej wiary.wierza w markę a nie swoją wiarę
fef
1 tyg. temu
uważajcie na ludzi w złotych BMW, chociaż u nas królują czarne i białe
AAAA
1 tyg. temu
Jakieś 20 lat temu pewien czeski lekarz badał nieodpowiedzialnie zachowujących się kierowców(a nie ich auta).Jedynym statystycznie istotnym czynnikiem było zarażenie toksoplazmozą.
dżarosław RP
1 tyg. temu
ja uważam, że najwięcej do powiedzenia mają kierowcy Skody, jak widzą lepszą markę, to koniecznie chcą się popisać. nie tak dawno pod jaguara wpadła mi skoda rapid, niestety, tak niefortunnie, że auto do kasacji (nie moje).
A Czesi
1 tyg. temu
To proszę przewieźć się do Pragi i z powrotem, oni są specyficznie he he
GregoryHouse
1 tyg. temu
Skąd te dany, i jacy to eksperci. Skoda to najpopularniejszy pojazd w śród tzw przedstawicieli handlowych. Sprawdźcie sobie oni jeżdżą, to ranking Skody przejdzie najśmielsze oczekiwania. Sam mam dwa BMW i nie robię na drodze głupot. bo życie mi miłe. Co prawda są to Diesle, 3.0d i wybór padł na te pojazdy ze względy na komfort oraz trwałość legendy jaką jest jednostka napędowa o oznaczeniu M57. A że robie sporo kilometrów, to był główny aspekt zakupu. Trzeba wziąć pod uwagę że sporo BMW jest z lat 90' które są za bezcen kupowane przez młodych gniewnych
bEUtsHxD
Psycho
1 tyg. temu
ufff... mam czerwonego benzyniaka. jestem kryty :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić