Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Rowerzysta chciał przejechać przez pasy. Przerażające nagranie

63

Bardzo niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Tylko czujność i uwaga uchroniła rowerzystę od wypadku z rozpędzonym samochodem osobowym, który nie zatrzymał się tak jak motocykl.

Rowerzysta chciał przejechać przez pasy. Przerażające nagranie
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. (Bandyci drogowi, X)

Na polskich drogach niemal codziennie dochodzi do wypadków drogowych. W okresie letnim niestety na porządku dziennym normą są zderzenia z motocyklistami. Na nagraniu w mediach społecznościowych to motocyklista zachował się tak, jak nakazują przepisy, jednak bardzo poważne obrażenia mógł odnieść zarówno rowerzysta, jak i piesi.

Na nagraniu udostępnionym w serwisie "X" na profilu "Bandyci drogowi" pojawiło się kolejne przerażające nagranie.

Na nim widzimy motocykl z zamontowaną kamerką. Motocyklista dojeżdżając do przejścia dla pieszych, zauważył rowerzystę, który chciał pokonać "zebrę". Tuż za nim podążał pieszy. Po chwili nadjechał kierowca samochodu, prawdopodobnie marki audi, który wyprzedził motocykl i pokonał przejście tuż przed rowerzystą. Już po tym, gdy auto z impetem pokonało przejście, na pasy wjechały również dzieci na hulajnogach. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby to właśnie one były na miejscu uważnego rowerzysty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andersz o substancjach psychoaktywnych. Komentuje jazdę "pod wpływem". Tak zareagował na pytanie o eks-kolegę, Królikowskiego

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Co za to grozi?

Polska policja wielokrotnie informuje o sytuacjach, w których kierowcy surowo karani są za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Mandat za pierwsze takie wykroczenie to 1500 zł, a kolejne to nawet 3 tys. zł. Według taryfikatora, policjanci nakładają również 15 punktów karnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić