Uratuje ją kamerka samochodowa? Wideo z Zamościa

635

Według policji, 56-latka kierując Citroenem na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Legionów w Zamościu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w naczepę pojazdu ciężarowego, a następnie w uliczną latarnię. Sęk w tym, że nagranie, które pojawiło się na kanale "Stop Cham", znacznie różni się od tezy policjantów. Kto ma rację?

Uratuje ją kamerka samochodowa? Wideo z Zamościa
Uratuje ją kamera samochodowa. Groźna kolizja w Zamościu (YouTube)

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy Starowiejskiej z ulicą Legionów. Według relacji policji, 56-latka z Citroena jechała ulicą Starowiejską. Na skrzyżowaniu z ulicą Legionów skręcała w prawo.

W tym czasie mężczyzna, który jechał samochodem ciężarowym, poruszał się ulicą Legionów w kierunku ulicy Kilińskiego, jadąc przez skrzyżowanie prosto korzystając z prawego skrajnego pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w ulicę Starowiejską.

Kierująca citroenem wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem ciężarowym uderzając w aluminiową osłonę naczepy. Następnie siła uderzenia wybiła osobówkę z toru jazdy, co spowodowało, że kierująca wjechała w uliczną latarnię - relacjonuje policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo ciężarnej żony

Nagranie z tego wypadku pojawiło się na popularnym kanale "Stop Cham" na YouTube. Na krótkim filmiku widzimy, że relacja policji może mijać się z prawdą, bowiem TIR wjechał na pas rozbiegowy.

Kierowca TiR-a staranował mnie na pasie rozbiegowym, ale o wypadek miał czelność oskarżyć mnie i taką wersję przyjęła policja oraz media zamojskie. Ten typ chciał mnie po prostu zabić. Auto moje jest do kasacji, a ja o dziwo żyję. Po wypadku byłam na SOR-ze, a kierowca TiR-a zeznał, że wjechałam mu na tylne koło jego ciężarówki i taka jest wersja policji, którą upubliczniono w Telewizji - powiedziała 56-latka, cytowana przez kanał.

Internet komentuje decyzję policji

Pod filmem na kanale "Stop Cham" pojawiła się lawina komentarzy. Wiele osób oskarża policję o zbyt pochopne podjęcie decyzji.

Nie rozumiem, dlaczego wersja policji jest taka jak kierującego TIR-em, przecież widać elegancko, że TIR wjechał na pas rozbiegowy. Nie widzieli nagrania? - podkreśla czytelnik.
To skrzyżowanie zostało zaprojektowane w sposób bezkolizyjny, ale "zawodowiec" znalazł sposób, żeby do zderzenia jednak doszło. Podpowiem: tam jest oddzielny pas dla skręcających w prawo, łączący się z drogą główną. To co zrobił "zawodowiec" to niewłaściwa zmiana pasa ruchu, co doprowadziło do zdarzenia. Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu nic tu nie zmienia, skoro pasy się nie przecinają - dodaje kolejna osoba.
Zobacz także: Wypadek na obwodnicy Zamościa - " typ chciał mnie po prostu zabić" #1424 Wasze Filmy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić