Właścicielom kotów grozi 500 zł kary. Zostało 30 dni

702

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zdecydował się na wprowadzenie nowego obowiązku. Mieszkańcy sporej części Warszawy i Mazowsza muszą zaszczepić swoje koty w ciągu 30 dni. Jeżeli tego nie zrobią, zostaną ukarani.

Właścicielom kotów grozi 500 zł kary. Zostało 30 dni
Kot (Pixabay)

Pojawiła się zmiana w rozporządzeniu wojewody mazowieckiego o zwalczaniu wścieklizny. Poniższy zapis nie pozostawia żadnych wątpliwości:

§ 3. Na obszarze zagrożonym nakazuje się: szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez kota 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia

Rozporządzenie pojawiło się w Dzienniku Urzędowym z datą 31 grudnia. W życie weszło z dniem podania do wiadomości publicznej.

W związku z tym wszystkie koty z zagrożonego obszaru powinny zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zastrzyk trzeba będzie powtarzać co roku.

500 zł mandatu za zlekceważenie obowiązku

Osoby, które zlekceważą obowiązek szczepienia kotów, powinny liczyć się z konsekwencjami.

Za niedopełnienie obowiązku szczepienia przepisy przewidują grzywnę w wysokości do 500 zł. Obowiązek szczepienia egzekwuje Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz policja - przekazła warszawskiej "Gazecie Wyborczej" Ewa Filipowicz, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić