aktualizacja 

Zrobił hybrydą 113 tys. km. Poszedł wymienić baterię i "szczęka mu opadła"

840

Kierowca z Arizony w USA zgłosił się do serwisu ze swoim hybrydowym autem. Okazało się, że potrzebna będzie wymiana baterii. Jednak cena takiej usługi przeraziła mężczyznę. Okazało się, że musi zapłacić więcej niż za sam samochód.

Zrobił hybrydą 113 tys. km. Poszedł wymienić baterię i "szczęka mu opadła"
Mężczyzna musi zapłacić ogromną cenę za naprawę auta. (YouTube)

Lucas Turner z Arizony niedawno zabrał do dealera swoje auto Infiniti z 2014 r. Chciał, aby dokonano kontroli, ponieważ w ostatnich tygodniach miał wrażenie, że coś się psuje.

Wymiana akumulatora kosztowała majątek

Powiedzieli mi, że potrzebuję nowej baterii, która będzie kosztowała 18 tys. dolarów, a kolejne 2. tys. kosztuje jej zamontowanie – powiedział w rozmowie z telewizją powiedział KPHO.

Turner powiedział, że jego auto ma przejechane niecałe 113 tys. km i zostało kupione za 16 tys. dolarów. "Szczęka mi opadła, gdy zażyczyli sobie 20 tys. dolarów za samą baterię. W mojej głowie to nie ma sensu" - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracownik ochrony zwrócił im uwagę. Ruszyli na niego z pięściami

Kierowca mógł dokonać wymiany za mniejsze pieniądze. Ceny baterii do aut hybrydowych zwykle wahają się od 1 tys. do 8 tys. dolarów, w zależności od modelu i rocznika pojazdu.

Karl Brauer, analityk iSeeCars powiedział, że zazwyczaj gwarancja na baterie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych wynosi osiem lat lub przejechanych 260 tys. km. Dodał, że często baterie wytrzymują znacznie dłużej, czyli 15 lat i przejechanych ponad 400 tys. km. Eksperci samochodowi zalecają sprawdzenie baterii używanego auta przed jego zakupem.

Powinno to stanowić część kontroli, którą należy zawsze przeprowadzać przy zakupie używanego samochodu. Sprawdzanie baterii to pierwszy krok. Powinno być to wykorzystane, jako ewentualny punkt do negocjacji. Trzeba zbadać także potencjalne koszty wymiany - powiedział Brauer.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić