Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Śledztwo po adopcji. Angelina Jolie mogła nieświadomie ukraść dziecko

5
Podziel się

Wkrótce światło dzienne ujrzy film dokumentalny o adopcjach w Kambodży. Reżyserka ma zamiar dokładnie zbadać sprawę Maddoxa Jolie-Pitta, który mógł zostać nielegalnie odebrany biologicznym rodzicom i przekazany aktorce Angelinie Jolie.

Śledztwo po adopcji. Angelina Jolie mogła nieświadomie ukraść dziecko
Powraca pytanie, czy Maddox Jolie-Pitt został adoptowany legalnie. (Getty Images)
bEUvIamZ

Powraca sprawa Maddoxa Jolie-Pitta, który został adoptowany przez Angelinę Jolie w 2002 roku. Gwiazda Hollywood podobnie jak setki innych amerykańskich rodziców skorzystała z usług Lauryn Galindo, która dopuszczała się licznych oszustw.

Angelina Jolie mogła nieświadomie ukraść dziecko

Jeszcze w 2002 roku, tuż po adopcji Maddoxa, pojawiły się pytania, czy faktycznie był sierotą. Według doniesień mediów miał matkę, która została zmuszona do sprzedania go za zaledwie 100 dolarów. Kek Galibru, szef agencji praw człowieka Licadho, który badał aferę adopcyjną, powiedział, że jest przekonany, że chłopiec nie został porzucony i ma biologicznych rodziców, którzy chcieliby go odzyskać.

bEUvIanb

Po latach sprawa wraca na pierwsze strony gazet. Jak przekazuje The Sun, młoda reżyserka Elizabeth Jacobs zamierza przygotować film o adopcjach dzieci z Kambodży i jest zdeterminowana, aby odkryć prawdę na temat Maddoxa. 21-latka również została adoptowana z Kambodży i ma wiele wątpliwości dotyczących wszystkich procesów.

W latach 1997-2001 co najmniej 800 adopcji z Kambodży do USA przeszło przez agencję Seattle International Adoptions, którą prowadziła Lauryn Galindo. W 2003 roku, a więc rok po adopcji Maddoxa, Galindo została oskarżona o fałszowanie dokumentacji, wyłudzanie i pranie brudnych pieniędzy. Sąd skazał ją na 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Galindo twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia i zawsze dbała o dobro adoptowanych dzieci. Dodała także, że Angelina Jolie nie ukradła Maddoxa biologicznym rodzicom i ze względu na swoją rozpoznawalność, wszystkie dokumenty sprawdzała kilkukrotnie. Jednak według niektórych informatorów Jolie miała zapłacić Galindo ponad 9 mln dolarów na "ułatwienie adopcji".

bEUvIanh

Elizabeth Jacobs sprawdziła dokumenty dotyczące swojej adopcji, którą prowadziła Galindo. Okazało się, że rodzice 21-latki również musieli zapłacić za "ułatwienie adopcji", chociaż znacznie mniej niż Angelina. Ponadto okazało się, że w dokumentach jest wiele rozbieżności - nie zgadzają się daty urodzenia, brakuje także jakiekolwiek informacji o biologicznych rodzicach.

Angelina Jolie tuż po oskarżeniach o oszustwo, powiedziała, że adopcja była legalna i nigdy nie zabrałaby dziecka, które ma matkę. Od tamtej pory gwiazda nie udziela żadnych komentarzy w tej sprawie.

Zobacz także: Twarda polityka Francji ws. szczepień i "wejściówek sanitarnych". Relacja Polki z Paryża
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvIanC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Olo
5 miesięcy temu
Już widzę jak wraca z bogactwa do chatki w dżungli bez prądu.
Goldengecko
5 miesięcy temu
Ciekawe czy Madox chce wrócić do biologicznych rodziców oczywiście bez kasy nowej mamy
hehe
5 miesięcy temu
Najpierw matka go sprzedała za 100 dolców. A teraz go chętnie "odzyska": ze 100 mln dolców. Buhahaha.
bEUvIanD
Komor
5 miesięcy temu
Pizzagate ma długie macki
ankl
5 miesięcy temu
po trzesieniu ziemi na HAITI AMERYKANKA ZOSTALA ZLAPANA NA KRADZIERZY i PRZEMYCIE DO USA DZIECI, co z nimi by sie stalo wiedza tylko ci zamieszani w Pizzagate :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić