aktualizacja 

Niech świat usłyszy. Apel z Kijowa do Eda Sheerana

Muzycy z popularnego ukraińskiego zespołu Antytila zwrócili się z prośbą do Eda Sheerana, aby ten udostępnił ich nagranie podczas koncertu charytatywnego na rzecz wsparcia Ukrainy, który odbędzie się pod koniec marca. Ich apel chwyta za serce.

Niech świat usłyszy. Apel z Kijowa do Eda Sheerana
Muzycy z zespołu Antytila apelują do Eda Sheerana (fot. Facebook)

Rosyjska okupacja niepodległej Ukrainy trwa już kolejny tydzień. Wielu z naszych wschodnich sąsiadów z wielkim zapałem ruszyło do broni, aby uchronić swoją ojczyznę przed barbarzyństwem Putina i jego popleczników. Wśród śmiałków znaleźli się także członkowie popularnego zespołu muzycznego Antytila.

We wtorek muzycy opublikowali na swoich profilach w mediach społecznościowych odezwę do Eda Sheerana, który już za parę dni ma wziąć udział w koncercie charytatywnym, z którego dochód przekazany zostanie na zapewnienie odpowiedniego wsparcia Ukrainie. Członkowie Antytili wpadli na pomysł, aby pojawić się na wydarzeniu w formie wirtualnej. Chcą w ten sposób pokazać światu, że ich piękny kraj nie traci ducha walki.

W czasach pokoju nasze koncerty wypełniały całe stadiony. Wojna zmieniła nasze życia i dziś walczymy za pomocą broni z rosyjskimi okupantami - stwierdzili.

Niezwykła odwaga

Członkowie zespołu podziękowali za wsparcie międzynarodowej społeczności, wyrażając jednocześnie pełną gotowość do wzięcia udziału w koncercie, który ma się odbyć 29 marca. Zwrócili się bezpośrednio do Eda Sheerana.

Nasz zespół będzie grać z Kijowa, miasta, które się nie poddało i nigdy nie podda się rosyjskim okupantom. Ty zagrasz z Brimingham. Nie boimy się zagrać, gdy spadają na nas bomby. Przez muzykę chcemy pokazać, że Ukraina jest silna i niepodległa. Będziemy walczyć i śpiewać za nasze zwycięstwo przed całym światem, który nas wspiera - stwierdzili.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDĘ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić