Pracuje dla Putina? "Porządnie bym się wkurzyła". Mama kapitana komentuje

Brytyjski tabloid "The Sun" rozmawiał z mamą marynarza, który - jak się podejrzewa - może być kapitanem na luksusowym, wartym 500 milionów funtów jachcie "Scheherazade". Jacht ma należeć do Władimira Putina.

Pracuje dla Putina? "Porządnie bym się wkurzyła". Mama kapitana komentuje
Matka kapitana jachtu zabrała głos (Wikimedia Commons, YouTube)

Nie od dziś wiadomo, że prezydent Rosji lubi luksusowe życie. Putin nie stroni od bardzo drogich ubrań, znane jest też jego zamiłowanie do drogich zegarków. Poza tym ma okazałe rezydencje, a według zespołu antykorupcyjnego Aleksieja Nawalnego w jego posiadaniu znajduje się również ogromny jacht.

Kapitanem jachtu ma być 43-letni Guy Bennett-Pearce - podaje tabloid "The Sun". Bulwarówka dotarła do mieszkającego we Włoszech mężczyzny i zapytała o jacht, ale odmówił on komentarza.

Nie mogę nic powiedzieć ze względu na tajemnicę prawną - tłumaczył 43-latek.

Dziennikarzom udało się również dotrzeć do matki marynarza. 64-letnia kobieta stwierdziła, że "porządnie by się wkurzyła", gdyby się okazało, że doniesienia mediów na temat jej syna są prawdziwe.

Przez myśl mi nie przeszło, żeby Guy mógł pracować dla mordercy. Jestem jego matką, myślę, że by mi coś takiego powiedział. A z drugiej strony on nigdy nic nie mówi o swoich klientach - powiedziała kobieta.

Szeherezada

Budowa jachtu Scheherazade została ukończona dwa lata temu. Miała pochłonąć ok. 500 milionów funtów.

Szeherezada ma sześć luksusowych pokładów, a każda powierzchnia jest marmurowa lub złota. Na jachcie można znaleźć baseny, spa, sale balowe, siłownię czy dwa lądowiska dla helikopterów. Od września 2020 roku jednostka jest zacumowana w Marina di Carrara we Włoszech.

Kreml nie potwierdził, że ogromna jednostka należy do Władimira Putina.

Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić