Awantura po Sylwestrze Marzeń. W rządzie nie wytrzymali

231

Wymowny gest muzyków podczas sylwestrowego koncertu w Zakopanem rozjuszył niektórych polityków obozu rządzącego. Tęczowe opaski na przedramionach Black Eyed Peas ostro komentują członkowie Solidarnej Polski. Do sprawy odniósł się sam Zbigniew Ziobro, a minister Marcin Warchoł kłócił się z muzykami na Twitterze.

Awantura po Sylwestrze Marzeń. W rządzie nie wytrzymali
Black Eyed Peas wystąpili w Zakopanem wystąpili w tęczowych opaskach (PAP, Twitter, Art Service 2)

Gdy muzycy Black Eyed Peas tuż po godzinie 20 pojawili się na scenie w tęczowych opaskach, cała Polska nie mogła się nadziwić. Takie obrazki w rządowej telewizji nie zdarzają się zbyt często. Czy to był policzek wymierzony w Telewizję Polską? Otóż podobno nie. Prowadzący wieczór w Zakopanem Tomasz Kammel zapewniał, że stylizacje muzyków zostały "wcześniej zaplanowane".

Jednak deklaracje w obronie mniejszości głośno wypowiadane podczas koncertu i polityczne wstawki muzyków, nie pozostawiają wątpliwości, że ten wieczór okiem jego organizatorów miał wyglądać zupełnie inaczej. Teraz manifest muzyków z Black Eyed Peas ostro komentują politycy Solidarnej Polski w mediach społecznościowych. Nie pozostawiają też suchej nitki na organizatorach koncertu.

Homopropaganda za milion dolarów. To nie była dobra zmiana. Wstyd. - komentował Janusz Kowalski krótko po rozpoczęciu koncertu grupy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

O krok dalej w komentarzach poszedł wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł pisząc o "Sylwestrze Wynaturzeń". Do jego słów bezpośrednio odniósł się William James Adams, jeden z członków zespołu pisząc o jedności, tolerancji i szacunku.

Ludzie to ludzie i wszyscy powinniśmy praktykować szacunek i miłość wobec wszystkich typów ludzi na ziemi - skomentował muzyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Burzliwa dyskusja w Sejmie. Czy Kościół powinien wypowiedzieć się o ustawie „Stop LGBT”?

Polityk nie pozostawił tego bez reakcji. W kolejnym wpisie zarzucił muzykowi hipokryzję, po tym jak Black Eyed Peas wystąpiło podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze.

Do sprawy odniósł się także Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości napisał na swoim Twitterze, że "wpadki się zdarzają" . Dodał jednak, że jeśli promocja LGBT na sylwestrowym koncercie TVP była zaplanowana przez stację, to jest to skandal.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić