Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Bogdan Rymanowski nazwany "siewcą głupoty". Jest mocna reakcja

18
Podziel się:

Na najnowszej okładce tygodnika "Newsweek Polska" pojawiło się zdjęcie Bogdana Rymanowskiego, a także zapowiedź tematu "Siewcy głupoty. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?". Dziennikarz Polsatu zapowiedział już podjęcie kroków prawnych.

Bogdan Rymanowski nazwany "siewcą głupoty". Jest mocna reakcja
Bogdan Rymanowski (AKPA)

Na okładce "Newsweeka" pojawił się nie tylko Bogdan Rymanowski. Umieszczono tam również Jana Pospieszalskiego, mec. Piotra Schramma czy Edytę Górniak.

Siewcy głupoty. Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom? - tak brzmi zapowiedź okładkowego tematu.

Rymanowski odniósł się już do okładki, a przede wszystkim do powyższego wpisu Tomasza Lisa, redaktora naczelnego "Newsweeka". "Oświadczam, że wpis Tomasza Lisa, zamieszczony w dniu 5.12.2021 roku na Twitterze o treści: "Najnowszy NEWSWEEK - dlaczego podważają skuteczność szczepionek na COVID albo propagują dezinformację o ich szkodliwości, narażając na śmierć tysiące ludzi?", będący komentarzem do okładki pisma, jest pomówieniem i narusza moje dobra osobiste" - pisze dziennikarz Polsatu w oficjalnym oświadczeniu.

Słowa o "narażaniu na śmierć tysięcy ludzi" są obrazą i mogą spowodować utratę zaufania niezbędnego w pracy dziennikarskiej, dlatego zamierzam podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki prawne - dodaje. - Pandemia, z jaką świat zmaga się od wiosny ubiegłego roku, wciąż jest nie w pełni wyjaśnionym zjawiskiem medycznym, społecznym i politycznym. Mimo upływu wielu miesięcy nie wiemy o niej wszystkiego. Jest mnóstwo pytań i wątpliwości - podkreśla.

Później zaznacza, że "jego rolą, jako dziennikarza, jest zadawanie tych pytań w imieniu widzów i przedstawianie jak najszerszej panoramy opinii". Spostrzega ponadto, że właśnie dlatego zaprasza do swojego programu lekarzy i ekspertów reprezentujących różne punkty widzenia.

Bliskie mi jest stanowisko profesora Tadeusza Kotarbińskiego, który powiedział, że "nauka polega na podważaniu wszystkiego, co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da". Cieszy mnie, że tak wielu moich widzów podobnie rozumie istotę i misję zawodu dziennikarza - podsumowuje Rymanowski.

Bogdan Rymanowski zapowiada kroki prawne. Co na to Tomasz Lis?

Na oświadczenie Bogdana Rymanowskiego zareagował już Tomasz Lis. Na Twitterze opublikował bardzo wymowny wpis.

Bardzo się cieszę. Niech w tej sprawie i w sprawie antyszczepionkowej propagandy narażającej na śmierć dziesiątki tysięcy ludzi wypowie się niezależny sąd - podkreślił. - Nic tak nie podważa zaufania do rzetelności dziennikarzy jak rozpowszechnianie przez nich dezinformacji, niezależnie czy dotyczą one katastrofy smoleńskiej czy szczepionek - pisał później.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Beti
12 miesięcy temu
Pan Rymanowski - brawo za rzetelne przedstawianie różnych punktów widzenia. Pan Lis - żenujący wpis i brak szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach.
Bankier
12 miesięcy temu
Mam nadzieję, że kolejny pobyt Pana Lisa w szpitalu, skończy się w stylu Kamila Durczoka. Czas już odejść z tego świata.
Bolek
12 miesięcy temu
A co w tym gronie robi Rymanowski? Najwyraźniej każdy nieidentyfikujący się wyraźnie i stanowczo z ideologią lewicową - zasługuje na potępienie...
Warto rozmawi...
12 miesięcy temu
Pan Rymanowski jest nadzieją że są jeszcze uczciwi dziennikarze.
Kłamstwo szyb...
12 miesięcy temu
Brawo Panie Rymanowski.Prawda zawsze się obroni.
totalni
12 miesięcy temu
No przecież zapowiedź Morawieckiego o kontrolach, kto jest szczepiony kto nie w pracy, w kinach, teatrach, imprezach itp. Lis i jego POKOnani nazywali segregacją, nazizmem itp. Sam nie wiem o co temu lewactwu chodzi. Nic im nie pasuje, kompletnie nic. To już chyba jakaś zbiorowa psychoza i to z jej POwodu POwinni być izolowani od społeczeństwa.
Bko
12 miesięcy temu
Pierwszy raz przyznaję rację Lisowi.
MaT
12 miesięcy temu
Panie Rymanowski-do szkoły czas!-nigdy na naukę nie jest za późno-chyba,że są kłopoty z percepcją wiedzy....
xsz
12 miesięcy temu
Nie lubię Lisa ale ma rację, myślałem że Rymanowski jest mądrzejszy, no cóż zawiodłem się!
Cub
12 miesięcy temu
Wszyscy, którzy brali udział w tym covidowym przestepstwie zostaną sprawiedliwie osądzeni i ukarani za zbrodnie na narodzie polskim.
Iwo
12 miesięcy temu
Bardzo szanuje p.Rymanowskiego,lisisko No cóż
Figofago
12 miesięcy temu
Za duza umieralność emerytów czy to jakiś nowy pomysł rzadu.
Prawda
12 miesięcy temu
Tak jest,Pan Rymanowski ma jakiś dziwny sposób bycia,obycia bez pokrycia....
www
12 miesięcy temu
Lis jest wiarygodny prawie jak Łukaszenka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić