Brat Durczoka przerywa milczenie. Mówi o przeszczepie wątroby

19

Młodszy brat Kamila Durczoka, po wielu miesiącach przerwał milczenie i udzielił w "Fakcie" wywiadu. Dominik Durczok opowiedział m.in. o długiej i bolesnej walce brata z alkoholizmem.

Brat Durczoka przerywa milczenie. Mówi o przeszczepie wątroby
Kamil Durczok (akpa)

Dominik Durczok, brat zmarłego dziennikarza, rozmawiał z Faktem. W wywiadzie opowiedział jak wyglądała walka z nałogiem i ostatnie chwile Kamila Durczoka.

Dominik Durczok opowiada o bracie

Kamil walczył. Raz sobie lepiej radził, raz gorzej. Od momentu, gdy została postawiona diagnoza, że jest alkoholikiem, podejmował różne próby leczenia – opowiada w rozmowie z Aleksandrą Ratajczak, reporterką Faktu ze Śląska.

Kamil Durczok prosił o pomoc, ale miał też swoje własne pomysły na leczenie. Przez długi czas wzbraniał się przed wyjazdem do ośrodka. Minęło wiele czasu, zanim przyznał, że jest mu to potrzebne i zgodził się na leczenie zamknięte. Niestety w tym czasie stan zdrowia dziennikarza bardzo się pogorszył.

To, że jego wątroba nie funkcjonowała i należało ją przeszczepić, było oczywiste. Ale mój przyjaciel lekarz powiedział, że od kwalifikacji do przeszczepu jest daleka droga. W takim stanie, w którym był Kamil, na przeszczep nie było praktycznie szansy – wyjaśnia Dominik Durczok.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021. Przyczyną śmierci było zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Zobacz także: Maffashion o Antku Królikowskim: "Zaraz ktoś odwali coś jeszcze gorszego"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić