Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Prezenterka mówiła o Ukrainie. Nagle rozpłakała się na wizji

Podziel się:

Prezenterka Espresso TV Irina Koval podczas programu dotyczącego wojny nie potrafiła powstrzymać emocji i rozpłakała się na wizji. "Nie chcę wierzyć, że takie okrucieństwa mogą się zdarzyć w XXI wieku. Okrucieństwa bez wyjaśnienia, bez usprawiedliwienia, bez przeprosin" - powiedziała.

Prezenterka mówiła o Ukrainie. Nagle rozpłakała się na wizji
Prezenterka rozpłakała się na wizji. (Espreso.TV)

Irina Koval, prezenterka Espresso Tv, prowadziła program dotyczący zdrowia i bezpieczeństwa podczas wojny. Głównym tematem były gwałty, których wojsko rosyjskie regularnie dokonuje na ukraińskich kobietach i dzieciach. Do omówienia tematu zaproszono psycholog Katerynę Galyant.

Rozpłakała się na wizji

W trakcie rozmowy z psycholog prezenterka nie wytrzymała emocji. Mówiąc o skrzywdzonych kobietach i dzieciach popłakała się.

Jeśli miesiąc temu gwałty i egzekucje były uważane za wyjątek, to teraz jest to oczywiste: to charakterystyczna cecha rosyjskich nieludzi, ich metod ludobójstwa narodu ukraińskiego. I nikt z nas nie jest bezpieczny - powiedziała.

Irina poprosiła publiczność o rozpowszechnianie programu we wszystkich krajach. Chce, aby cały świat dowiedział się o działaniach rosyjskich żołnierzy, którzy w tak okrutny sposób traktują bezbronne kobiety i dzieci.

Nie chcę wierzyć, że takie okrucieństwa mogą się zdarzyć w XXI wieku. Okrucieństwa bez wyjaśnienia, bez usprawiedliwienia, bez przeprosin. Ale które niestety mają swoje miejsce. I musimy o tym porozmawiać. W każdym przypadku. Porozmawiaj o tym, jak pomóc ofiarom. Porozmawiaj o tym, co zrobić, jeśli grozi ci gwałt - mówiła Koval.

W trakcie programu dokładnie omówiono temat gwałtu w trakcie wojny. Psycholog wyjaśniła jak rozmawiać na tak trudne tematy i jak pomóc ofiarom.

Zobacz także: Зґвалтування українок окупантами | Про здоров’я під час війни
Zobacz także: Putin przestrzega kraje europejskie. ''To jest broń obosieczna''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić