Cenowy kosmos w knajpie Magdy Gessler. Ewa Wachowicz komentuje

21

Ewa Wachowicz od lat działa w gastronomii. Aktualnie musi się mierzyć m.in. ze wzrastającymi kosztami energii. Jednocześnie restauratorka walczy o to, by jej ceny nie odpychały klientów. A co sądzi o drożyźnie u Magdy Gessler? Odpowiedź może zaskoczyć.

Cenowy kosmos w knajpie Magdy Gessler. Ewa Wachowicz komentuje
Magda Gessler, Ewa Wachowicz (AKPA)

Ewa Wachowicz od wielu lat prowadzi program "Ewa gotuje". Ta produkcja pojawia się na antenie Polsatu i cieszy się niemałą popularnością.

Ostatnio Wachowicz pojawiła się na ramówce Polsatu. Przy tej okazji rozmawiała z reporterem Pomponika. Wyjaśniła choćby to, jak kalkuluje ceny w swojej krakowskiej restauracji. - Na food cost, bo to prawidłowe określenie, jeżeli chodzi o potrawy w restauracji, składa się wiele czynników. Pierwszy to oczywiście zakup produktów. Klienci często zapominają, że nie tylko to jest w cenie - podkreśliła.

Na food cost składa się też pensja kucharzy, kelnerów, koszty związane z wynajmem lokalu, energia, która nieprawdopodobnie poszła do góry. Proszę mi wierzyć, że rachunek za prąd i gaz w restauracji jest gigantyczny - dodała celebrytka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Magda Gessler o gotowaniu Polaków. Wciąż nie umiemy robić jednej prostej zupy

Wachowicz mówi o cenach u Gessler

Ewa Wachowicz zapewniła, że razem ze swoimi pracownikami walczy o to, by w jej lokalu ceny nie były wygórowane. A co uważa na temat drożyzny u Magdy Gessler? Ta popularna restauratorka w swoim warszawskim lokalu serwuje gołąbki aż za... 79 złotych!

Uwielbiam dania Magdy, uwielbiam jej kuchnię, wiele razy byłam w jej restauracjach i skoro ma taką cenę, to widocznie ta cena jest podyktowana czymś. Może one są tak wyjątkowe, że są warte tej ceny - podsumowała Ewa Wachowicz.

Prezenterka propaguje nie tylko dobre jedzenie. Wielokrotnie podkreśla, że należy dbać o to, by żywność nie była marnowana. Już wiadomo, że położy na to nacisk w najnowszych odcinkach programu "Ewa gotuje".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić